Сонце та землетруси

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
Кіровоградський національний технічний університет

У статті показано залежність частоти землетрусів від швидкості зміни сонячної активності. Використано метод накладання епох.

1. Леонов А. Россия оказалась в середине рейтинга протестности стран //Ведомости, 26.02.2011
  2. Чижевський О.Л. Фізичні фактори історичного процесу. Переклад з російської з додатками З.Ю. Філера. – Кіровоград – 2007. – 120с.
  3. Осадчая Р. Земля начала уничтожать человечество. // Наука и техника, интернет ресурс rambler.ru 18 марта 2011г.
  4. Шестопалов И.П.,  Харин Е. П. О связи сейс­мичности Земли с солнечной и геомагнитной активностью // Солнечно-земные связи и электромагнитные предвестники землетрясе­ний,  III  Междунар. конф. с. Паратунка  Камчатской обл. 16-21 августа 2004. Сб. докладов. -  Петропавловск – Камчатский: ИКИР ДВО РАН, 2004. - С. 130-141.
  5. Белов С.В., Шестопалов И.П., Харин Е.П., Соло­вьев А.А.,  Баркин Ю.В. Вулканическая и сейс­мическая активность Земли: пространственно-временные закономерности и связь с солнечной и геомагнитной активностью  // Новые технологии. 2010. №2. - С. 3-12.