ПАРАМЕТРИ ІННОВАЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ОНОВЛЕННЯ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ

Національний університет "Львівська політехніка"

В статті висвітлюється кількісний вплив ряду факторів на процес оновлення основних фондів за допомогою використання запропонованого рівняння економічної динаміки. В якості первинної інформації щодо основних засобів  залучаються параметри діючої та нової техніки. Зокрема, вартості та продуктивності одиниць техніки. Результатами оновлення виступають показники темпів зростання продукції, основних засобів, інвестиційних ресурсів.

Дослідження здійснюються в два етапи. Спочатку розглядається оновлення, яке забезпечує постійний рівень виробництва продукції. Потім аналізується оновлення, при якому задаються певні темпи зростання випуску продукції. З цією метою вводиться коефіцієнт ресурсної ефективності, який визначається за показниками фондовіддачі, розрахованими для одиниць діючої та нової техніки.

1. Войцеховська Ю.В. (2017) Аналітичні закономірності динаміки інноваційного оновлення   основних засобів виробничих систем, Вісник Нац.ун-ту «Львівська політехніка».. № 873. с.13-17.
  2. Жихор О.Б. (2009) Інноваційна політика розвитку регіонів: теорія та практика формування, механізми реалізації: [монографія ], Львів: Інститут регіональних досліджень НАН України, 544 с.
  3. Кириченко О.А., Єрохін С.А. (2009) Інвестування: підручник.-К.: Знання, 573с.
  4. Денисенко М.П., Гречан А.П., Гаман М.В. (2008) Провайдинг інновацій: підручник, К.: «Видавничий дім «Професіонал», 448 с.
  5. Янковська Л.А. (2016) Наукові записки Львівського університету бізнесу та права: [зб.наук.пр./гол.ред.]. Вип.16, Львів, Галицька видавнича спілка, 184с.
  6. The Economic Journal (2019), Volume 129, Issue 620, Pages 1731–1781, https://doi.org/10.1111/ecoj.12588