МОРФОЛОГІЯ ДЕРЕВ’ЯНОЇ АРХІТЕКТУРИ В МУРОВАНИХ ХРАМАХ В. М. ПОКРОВСЬКОГО НА ТЕРЕНАХ СЛОБІДСЬКОЇ УКРАЇНИ

Київський Національний Університет Будівництва і Архітектури Кафедра Основ Архітектури i Архітектурного Проектування

Сплеск національної ідентичності в період культурного ренесансу початку ХХ століття віддзеркалився у народженні українського архітектурного модерну. Досліджено морфологічнi ознаки дерев’яної архітектури в мурованих храмах архітектора-художника В. М. Покровського на теренах Слобідської України початку ХХ століття.

Buxton, D., 1982. The Wooden Churches of Eastern Europe: An Introductory Survey. Cambridge: University Press.

Shust, M. and Pavlovsky, V., 1999. The Creative Legacy of Vasyl Hryhorovych Krychevsky.New York: The Ukrainian Museum.

ДАХОа Ф. 4, оп. 155, од. зб. 51.

ДАХОб Ф. 4, оп. 156, од. зб. 1126, apк. 6.

ДАХОв Ф. 40, оп. 98, спр. 359.

Драґан, М. Д., 2016. Українські деревляні церкви. Генеза і розвій форм: в двох частинах; передм. В. С. Александрович; прим. В. С. Александрович, В. М. Слободян. Харків: Видавець Савчук О. О.

Кодин, B. A., Ерошкина, Е. А., 1999. Храмы Слобожанщины: Формирование архитектурно-художественных и градостроительных традиций. Харьков: Оригинал.

Мардер, А.П. та Вечерський В.В., ред., 2000. Пам’ятки архітектури та містобудування України: Довідник Державного реєстру національного культурного надбання. Київ: Техніка.

Міністерство культури України та Міністерство культури Республіки Польща, 2011. Дерев’яні церкви Карпатського регіону України і Польщі. Номінація. Львів: Компанія Ґердан.

Новгородов, В. Е., Лейбрейд, А. Ю., Денисенко, О. И. та Лизан, И., 1999. Трехсвятительская церковь в Харькове. Харьков.

Павлуцький, Г., 2017. Дерев’яні та муровані храми України. Переклад з російської О. В. Ушкалов. Харків: Видавець Олександр Савчук.

Парамонов и др., 2007. Православные храмы и монастыри Харьковской губернии 1681–1917 гг. Альбом-каталог. Харьков: Харьковский частный музей городской усадьбы.

Первая выставка украинскaго зодчества въ Харьковѣ, 1913. Другъ Искусства, 1. Харьков, 14 февраля.

Січинський, B. Ю., 1925. Деревяні дзвіниці і церкви Галицької України XVI–XIX ст. Львів.

Слепцов, О. С. и Самойленко, В.С. 2012. Архитектура Православного Храма: От замысла к воплощению. Киев: А+С.

Таранущенко, С. А., 2011. Наукова спадщина. Харківський період. Дослідження 1918–1932 рр. : монографічні видання, статті, рецензії, додатки, таранушенкознавчі студії, ілюстрації, довідкові матеріали. Харків: Видавець Савчук О. О.

Тарас, Я. М., 2007. Сакральна дерев'яна архітектура українців Карпат. Львів.

Цапенко, М. П., 1967. Архитектура Левобережной Украины XVII–XVIII веков. Москва: Стройиздат.

Чепелик, В. В., 2000. Український архітектурний модерн; упоряд. З. В. Мойсеєнко-Чепелик; Київський національний ун-т будівництва і архітектури, Всеукраїнський Фонд відтворення видатних пам’яток історикоархітектурної спадщини ім. О. Гончара. Київ: КНУБА.

Шумицький, М. A., 1914. Український архітектурний стиль. Київ: Друк. 2-ї Артілі.