ОСВІТЛЕННЯ У КВАРТИРАХ ПРИСТОСОВАНИХ ДЛЯ ГАРМОНІЙНОГО СПІВІСНУВАННЯ ЛЮДЕЙ ТА ТВАРИН

Асистент кафедри дизайну та основ архітектури, Національний університет «Львівська політехніка»

Внутрішнє освітлення квартир, призначених для розміщення домашніх тварин, є багатогранним і важливим аспектом створення гармонійного середовища проживання як для людей, так і для їхніх супутників. Дослідження включатиме значення освітлення в інтер’єрах, де зручні домашні тварини, заглиблюючись у особливості дизайну, технології та переваги, які сприяють благополуччю як домашніх тварин, так і їхніх власників. Дослідження проливає світло на мистецтво та науку освітлення, орієнтованого на домашніх тварин, від забезпечення комфорту та безпеки до покращення загального життя. Ми починаємо з усвідомлення глибокого зв’язку між людьми та їхніми домашніми тваринами. Освітлення в квартирах, де дозволено проживання з домашніми тваринами, служить не лише практичним цілям, але й сприяє створенню середовища, яке живить цей унікальний зв’язок. Природне освітлення є наріжним каменем інтер’єрів, у яких зручні домашні тварини. Ми досліджуємо переваги використання достатнього природного освітлення, зокрема його позитивний вплив на поведінку тварин, циркадні ритми та загальне самопочуття. Різні домашні тварини мають різні потреби в освітленні. Незалежно від того, чи йдеться про забезпечення достатнього освітлення UVB для рептилій чи створення затишних куточків для котячих сонячних ванн, ми досліджуємо налаштування освітлення для різних видів тварин. Освітлення адаптовано до певних зон активності домашніх тварин, таких як годування, ігри та зони відпочинку. Ми обговорюємо, як робоче освітлення та світлодіодні світильники адаптуються до різних завдань і діяльності, пов’язаних із домашніми тваринами. Освітлення має ключове значення для забезпечення безпеки домашніх тварин. Ми перевіряємо, як правильне освітлення може запобігти нещасним випадкам, наприклад, спотикатися об домашніх тварин в умовах слабкого освітлення. Ми досліджуємо вплив кольору освітлення як на домашніх тварин, так і на їхніх власників. Досліджується психологія кольору, підкреслюється, як освітлення може впливати на настрій і поведінку. Системи інтелектуального освітлення все частіше інтегруються в квартири, де дозволено проживання з домашніми тваринами. Розглянемо зручність дистанційного керування, планування та освітлення, що активується рухом, для домашніх тварин і власників. Освітлення є невід’ємною частиною загального благополуччя та здоров’я домашніх тварин. Ми обговорюємо, як умови природного освітлення та добре сплановане штучне освітлення можуть позитивно вплинути на фізичне та емоційне здоров’я тварин. Важливо подбати про безпеку домашніх тварин і освітлення. Ми окреслюємо заходи для захисту домашніх тварин від небезпеки електричного струму та запобігання пошкодженням освітлювальних приладів, спричинених цікавими тваринами. Майбутнє освітлення для тварин: На завершення ми зазирнемо в майбутнє освітлення, орієнтованого на домашніх тварин, включаючи інновації в розумних системах моніторингу домашніх тварин і передові технології освітлення, які ще більше збагатять життя домашніх тварин та їхніх власників. Підсумовуючи, ця анотація підкреслює ключову роль освітлення в інтер’єрах квартир, дружніх до тварин. Враховуючи особливі потреби домашніх тварин, використовуючи переваги природного освітлення та впроваджуючи розумні рішення освітлення, ми можемо створити житлові простори, які надають пріоритет добробуту, безпеці та щастю як людей, що мешкають, так і їхніх улюблених тварин-компаньйонів.

Батлук В.А., Гогіташвілі Г.Г. (2006) Охорона праці в будівельній галузі: Навч. посіб. – К: ”Знання”,2006.

Боднар Л. (2021) «Іnterior design in Ukraine. Інтер’єрні рішення в житлових приміщеннях» // Видавництво CP PUBLISHING. [online] доступно: https://www.arthuss.com.ua/shop/interior-design-in-ukraine-2 (дата звернення 27.09.2023).

Губко О.Т. (2006) Основи порівняльної психології. Навчальний посібник / За ред.. С.І.Болтівця. – К.: Світогляд.

ДСТУ-Н Б В.2.2-27:2010"Інсоляція об'єктів цивільного призначення".

Туриніна О.Л. (2005) Порівняльна психологія: Навч. посіб. / О.Л.Туриніна, Л.З.Сердюк – К.: МАУП.

Чайченко Г.М. (1992) Зоопсихологія та порівняльна психологія. – К.: Київський ун-т.

Шігаб ад-Дін Ях’я ас-Суграварді (2023)  Філософія світла – Темпора.