Математична модель зображень сцени, що містить літаки

2010;
: cc. 151 - 158

М. Олексів

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра електронних обчислювальних машин

Розглянуто математичну модель зображень літаків на довільному фоні. Запропонована модель розглядає зображення як множину текстур. Враховуються як негативні природні впливи на зображення, так і особливості зображень літаків на сцені за різних умов. Модель придатна для розроблення віконних методів опрацювання згаданих зображень.

In the article the mathematical model of a scene that contains images with airplanes is considered. This model treats image of a scene as a set of textures. It takes into consideration negative natural influences and particularities of airplane representations on a scene in different conditions. The model is suitable for mentioned images digital image processing window methods development.

1. Исследование характеристик распознавания тестових объектов в оптическом диапазоне. Отчет о НИР/НИИРадиоэлектроники и лизерной техники Моск. гос. техн. ун-та им. Н.Э. Баумана; Руководитель Е.В. Бурый. – Л210201. – Инв. №РЛМ-64/02. – М., 2002, 29 с.
  2. Шапиро Л., Стокман Дж. Компьютерное зрение: Пер. з англ. – М.: БИНОМ. Лаборатория знаний, 2006. – 756 с.
  3. И.С. Гоноровский. Радиотехнические цепи и сигналы. – М., 1986. – С. 512.
  4. Р. Харалик. Статистический и структурный подходы к описанию текстур. ТИИЭР 67(5) (1979). – С. 98–120.
  5. Р. Гонсалес, Р. Вудс. Цифровая обработка изображений. – М.: Техносфера, 2005. – 1072с. 6. Thierry Tremblay. Туман – Volumetric Fog – 2002. – Режим доступу http://algolist.ncstu.ru/graphics/effect/fog.php – заголовок з екрана.
  6. Крылов В.Н., Полякова М.В., Волкова Н.П. Метод текстурной сегментации изображений с применением детектирования // Вестник ХНТУ (2006). – С. 226–270.
  7. У. Претт. Цифровая обработка изображений. В 2-х кн.: Пер. с англ. – М.: МИР, 1982. – С. 530.