Метод шифрування інформації на основі Ateb-функцій

2011;
: cc. 382 - 388

І. Дронюк1, А. Шкодин1, І. Барабаш1, М. Закала2

Національний університет «Львівська політехніка», 1кафедра автоматизованих систем управління, 2кафедра прикладної лінгвістики

Розроблено алгоритми та програмне забезпечення для шифрування інформації на основі теорії Ateb-функцій, що пропонується застосувати для захисту інформації. Шифрування здійснюється за допомогою числових значень Ateb-функцій на певному діапазоні. Для того, щоб збільшити надійність шифрування, розроблено алгоритм приховання ключа у файлі.

The algorithms and software for encoding information based on the theory Ateb-functions offered to apply for protection. Encryption by using numerical values Ateb-functions on a certain range. To increase the reliability of the encryption algorithm hides the key in the file.

1. Вербицький О.В. Введення в криптологію. – Львів: Наук.-техн. літ., 1998. – 248 с.
  2. Саломаа A. Криптография с открытым ключом. – М.: Мир, 1995. – 320 с.
  3. Сеник П.М., Возний А.М. Про табулювання періодичної Ateb-функції // Доповіді АН УССР. Сер. А, 1969, № 12. – С. 1089–1092.
  4. Фельдман Л. П., Петренко А. І., Дмитрієва О. А. Чисельні методи в інформатиці. – К.: Видавнича група BHV, 2006. – 480 с.
  5. Фихтенгольц Г. М. Курс дифференциального и интегрального исчисления. В 3 т. Т. 3. – 8-е изд. – М.: Физматлит, 2003. – 680 с