Аналіз роботи трифазного некерованого мостового випрямляча за умови коректного вилучення з його схеми двох та трьох вентилів

2017;
: cc. 55 - 64
Національний університет «Львівська політехніка»

Проаналізовано режим роботи трифазного некерованого мостового випрямляча з коректно вилученими зі схеми двома та трьома вентилями за суто активного та активно-індуктивного характеру навантаження. Подано тлумачення незмінності форми випрямленої напруги під час переходу від активного до активно-індуктивного характеру навантаження у випадку вилучення двох вентилів та пояснено причини зміни форми випрямленої напруги за тих самих умов у випадку вилучення трьох вентилів. Визна- чено склад і значення вищих гармонік випрямленої напруги та наведено енергетичні характеристики новоутворених схем випрямлення. Матеріал статті має навчально- практичний характер.

1. Спосіб дискретного регулювання напруги вольтододатними трансформаторами 2. Климук П. П., Олійник М. Й., Федишин В. Г. Глибоке дискретне регулювання напруги випрямляча з некерованими вентилями // Вісн. Нац. у-ту «Львівська політехніка». — 2007. — № 587. С. 27–31. 3. Олійник Ю. С. Аналіз спектру вищих гармонік в системі «випрямляч — інвертор» / Ю.С. Олійник // Збірник наукових праць Харківського університету Повітряних Сил. — Х., 2015. — Вип. 2(43). — С. 93. 4. Резцов В. Ф. Аналіз розповсюдження гармонійних складових напруг і струмів у кабельних лініях фотоелектричних станцій та засобів їх впливу на оточуюче середовище / В. Ф. Резцов, Т. В. Сур- жик, М. С. Теймузарян // Відновлювана енергетика. — 2014. — № 1. — С. 36–40.5. Паранчук Я. С. Аналіз гармонік струму магнітно-тиристорного перетворювача напруги у несиметричних режимах / Я. С. Паранчук, О. Г. Плахтина, В. І. Мороз, Д. В. Уханська // Вісн. у- ту «Львівська полі- техніка». — 2002. — № 582. — С. 151–159. 6. Олійник Ю.С. Аналіз методик розрахунку вищих гармо- нійних складових / Ю. С . Олійник // Системи озброєння і військова техніка. — 2015. — № 4(44). — С. 88–99. 7. Перхач В. С. Теоретична електротехніка. Лінійні кола. — К.: Вища шк., 1992. — 439 с. 8. Шальовкін О. О., Наливайченко О. М. Перетворювальна техніка: навч. посіб. — Краматорськ: Донбаське ДМА, 2008. — 328 с.