Вентильний електропривод на основі регульованого індуктивно-ємнісного перетворювача

2017;
: cc. 83 - 90
Національний університет «Львівська політехніка»

Розроблено систему електроприводу «кероване параметричне джерело струму — вентильний двигун». Джерело струму, створене на основі індуктивно-ємнісного перетворювача, живиться від промислової мережі, а керується за допомогою одного IGBT транзистора. Комутацію обмоток якоря синхронної машини з постійними магнітами забезпечує тиристорний інвертор струму, що керується за сигналами трьох точкових давачів положення ротора. Проведене комп’ютерне симулювання показало високу динаміку розробленої системи керування та задовільну електромагнітну сумісність запропонованої системи електроприводу.

1. Chau K. T. Overview of permanent-magnet brushless drives for electric and hybrid electric vehicles / K. T. Chau, C. C. Chan, C. Liu // IEEE Trans. on Industry Electronics. — 2008. — Vol. 55. — P. 2246–2257. 2. Bose B. K. Modern Power Electronics and AC Drives / B. K. Bose. — Prentice Hall PTR, 2002. — 711 p. 3. Корнилов Г. П. Современные проблемы электромагнитной совместимости в системах электроснабжения с резкопеременными и нелинейными нагрузками / Г. П. Корнилов, А. Н. Шеметов, А. В. Осипов // Известия вузов. Электромеханика. — 2006. — № 4. — С. 89–93. 4. Singh B. A review of three- phase improved power quality AC-DC converters / B. Singh, B.N. Singh, A. Chandra, K. Al-Haddad, A. Pandey, D. P. Kothari // IEEE Trans. on Ind. Electron. — 2004. — Vol. 51, no 3. — P. 641–660. 5. Милях А. Н. Системы неизменного тока на основе индуктивно-емкостных преобразователей / А.Н. Милях, И. В. Волков. — К.: Наукова думка, 1974. — 216 с. 6. Ильинский Н. Ф. Электроприводы постоянного тока с управляемым моментом / Н. Ф. Ильинский. — М.: Энергоиздат, 1981. — 144 с. 7. Kazmierkowski M. P. Current control techniques for three-phase voltage-sources PWM-converters: a survey / M. P. Kazmierkowski, L. Malesani // IEEE Trans. on Indust. Elektron. — 1998. — Vol. 45, no 5. — P. 691–703. 8. Шевченко И. С. Регулируемый источник тока для электроприводов / И. С. Шевченко, Д. И. Морозов, Н. И. Андреева, С.В. Калюжный // Електромеханічні системи та автоматизація. Вісн. Кременчуцького держ. ун-ту ім. М. Остроградського. — Вип. 3(62). — 2010. — С. 53–55. 9. Щур І. З. Принципи комутації безконтактного двигуна з постійними магнітами у безредукторному електроприводі / І. З. Щур, В. Б. Козій // Вестн. Национ. ун-та “Харьк. политехн. ин-т”: Проблемы автоматизированного электропривода. Теория и практика. — Вып. 30. — Харьков, 2008. — С. 427–430. 10. Дроздов С. А. Исследование и разработка индуктивно-емкостных источников питания: автореф. дис. ... канд. техн. наук: спец. 05.09.03 “Электротехнические комплексы и системы” / С. А. Дроздов. — Санкт-Петербург, 2013. — 18 с.