Порівняльна історична соціологія імперій Айзенштадта

Прийнято: Листопад 06, 2017
Автори:
Lviv Polytechnic National University

Досліджено внесок Айзенштадта у розвиток порівняльної історичної соціології імперій. У центрі уваги є праця ізраїльського вченого “Політичні системи імперій: піднесення та падіння історичних бюрократичних суспільств”. Розкрито особливості його типології політичних систем. Визначено вплив структурного функціоналізму на теорію та методологію дослідження імперій Айзенштадта.

Баталов, А. (2004). “Исторические бюрократические империи” в теории Ш. Эйзенштадта и их трансформация в “модернизированное общество”. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, сер. Філософія. Філософські перипетії, 638, 49–56.

Кутуєв, П. (2007). Порівняльно-історична соціологія модернізації: теоретизування Ш. Ейзенштадта. Соціальна психологія: Український науково-практичний журнал, 4, 17–26.

Abrams, P. (1982). Historical Sociology. Ithaca, New York: Cornell University Press.

Eisenstadt, S. (1963). The Political Systems of Empires: The Rise and Fall of the Historical Bureaucratic Societies. New York: Free Press of Glencoe.

Giesen, B., Šuber D. (2005). Eisenstadt, Shmuel N. In G. Ritzer (Ed.). Encyclopedia of Social Theory, Vol. 1, 233–234. Thousand Oaks: SAGE Publications.

Hamilton G. (1984). Configurations in History: The Historical Sociology of S. N. Eisenstadt. In T. Skocpol (Ed.), Vision and Method in Historical Sociology, 85–128. New York and Cambridge: Cambridge University Press.

Marangudakis M. (2012). Multiple Modernities and the Theory of Indeterminacy: On the development and theoretical foundations of the historical sociology of Shmuel N. Eisenstadt. ProtoSociology, Vol. 29: China’s Modernization II, 7–28.

Tucker A. (2004). Our Knowledge of the Past: A Philosophy of Historiography. New York: Cambridge University Press

Weerdt H. D. (2016). Shmuel N. Eisenstadt and the Comparative Political History of Pre-Eighteenth-Century Empires. Asian Review of World Histories, 4, 1, 133–162.