2015;
: сс. 476 - 482

Стрямець О.С. Георозподілений аналіз поглинань та емісій парникових газів лісів Польських Карпат / Стрямець О.С., Бунь Р.А., Стрямець С.П., Данилів Р.І. // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2015. – № ___ : Інформаційні системи та мережі. – С. ___–___. – Бібліографія: 17 назв.

Стрямець О.С., Бунь Р.А., Стрямець С.П., Данилів Р.І.

Національний університет “Львівська політехніка”
1. кафедра інформаційнихсистем та мереж,
2. кафедра прикладної математики,
3. кафедраавтоматизованихсистемуправління,
4. кафедра психології, педагогіки і соціального управління

Наведено результати моделювання компонентів фітомаси деревостанів головних лісотвірних порід Підкарпатського, Малопольського і Сілезького воєводств та депонованого в них вуглецю. Складено багатошарову цифрову карту та проведено георозподілений аналіз депонованого вуглецю лісів Польщі. Розроблено інструментарій для георозподіленого аналізу емісій і поглинань парникових газів у лісовому господарстві, для побудови цифрових карт лісів та оцінювання депонованого вуглецю за статистичними даними про запаси насаджень, породний склад, розподілом за класами віку та з використанням інших лісівничо-таксаційних показників, які наведено в офіційних джерелах.

1. Швиденко А. З. Вуглець, клімат та землеуправління в Україні: лісовий сектор: Могонрафія / [А. Швиденко, П. Лакида, Д. Щепащенко, Р. Василишин, Ю. Марчук]. — Корсунь-Шевченківський : ФОП Гаврищенко В.М. 2014. — 283 с.
2. Turkovska O. A conceptual scheme for modeling forestry and LUC CO2 emissions in Ukraine / Turkovska O., Gusti M. // Econtechmod. 2013. V. 2, n. 1. P. 57-62.
3. Стрямець О. С. Просторовий аналіз процесів стоку та емісії парникових газів у лісовому господарстві Люблінського воєводства / О. С. Стрямець, С. П. Стрямець // Науковий вісник НЛТУ України : Зб. наук.-техн. праць. — Львів : РВВ НЛТУ України, 2015. — Вип. 25.1. — C. 142-148.
4. Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Wielkoobszarowa inwentaryzacja stanu lasów w Polsce wyniki za okres 2006‐2010 etap 2.2.1.b (praca wykonana na zamówienie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych zgodnie z umową nr OP/2715‐4/U/10 z dnia 22 lipca 2010 r.), Sękocin Stary, marzec 2011 r.
5. Forestry 2013. Statistical Information and Research. Warsaw : Central Statistical Office, 2013. 320 p.
6. Стойко С. Заповідні екосистеми Карпат / Стойко С., Гадач Е., Шимон Т., Михалик С. Львів : Світ, 1991. 248 с.
7. Poland’s National Inventory Report 2012: Greenhouse Gas Inventory for 1988-2010. National Centre for Emission Management at the Institute of Environmental Protection. — Warszawa : National Research Institute, 2012.
8. Інформаційні технології просторової інвентаризації парникових газів у енергетичному секторі та аналіз невизначеності / Р.А.Бунь, Х.В.Бойчук, А.Р.Бунь, М.Ю.Лесів. — Львів : ПП Сорока Т.Б., 2012. — 464 с.
9. Boychuk P. Spatial inventory of greenhouse gas emissions from the road transport in Poland / Boychuk P., Boychuk Kh., Nahorski Z., Horabik J. // Econtechmod. 2012. V. 1, n. 4.P. 9-16.
10. Lesiv M. Spatial analysis of GHG emissions in eastern polish regions: energy production and residential sector / Lesiv M., Bun R., Shpak N., Danylo O., Topylko P. // Econtechmod. 2012. V. 1, n. 2. P. 17-24.
11. Любінський Б. Б. Архітектура спеціалізованого програмного модуля ГІС: побудова карт векторного формату / Б. Б. Любінський, І. О. Пеняк // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». — 2014. — № 783 : Інформаційні системи та мережі. — С. 154-160.
12. Глаголева І. І. Застосування кластерного аналізу для опрацювання даних земельного кадастру / І. І. Глаголева, А. Ю. Берко // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». — 2014. — № 783 : Інформаційні системи та мережі. — С. 420-429.
13. Євланов М. В. Задача синтезу опису архітектури інформаційної системи / М. В. Євланов // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». — 2014. — № 805 : Інформаційні системи та мережі. — С. 114-123.
14. IPCC 2006, 2006 IPCC Guidelines for National Greenhouse Gas Inventories, Prepared by the National Greenhouse Gas Inventories Programme, Eggleston HS, Buendia L., Miwa K., Ngara T., Tanabe K. (Eds). Published: IGES, Japan.
15. Стрямець С. П. Геоінформаційний підхід до оцінювання емісії та поглинань парникових газів в лісовому господарстві / Стрямець С. П., Стрямець О. С. // Вісник національного університету «Львівська політехніка» : № 744 : Комп’ютерні науки та інформаційні технології. Львів : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2012. C. 173-177.
16. European Environment Agency. [Електронний ресурс] — Режим доступу — http://www.eea.europa.eu/data-and-maps.
17. Lasy Państwowe w Polsce. Available online at: http://www.bdl.info.pl/portal/.