Типові мовні помилки на українських каналах телебачення

2020;
: 211-217
Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет «Львівська політехніка»

Подивіться сьогоднішні телевізійні канали, путівник та деякі програми українського телебачення. Визначте будь-які приклади сегментації програмування, з якими ви стикаєтесь. Пов’яжіть поняття вертикального та горизонтального програмування та сегментації із щоденними процедурами людей та подумайте, як це інформує та впливає на вибір програми, який вони роблять.

З часом використання телебачення змінювалося. Сучасні телевізійні процеси та розроблення технологій, таких як відеореєстратор, дистанційне управління та супутникове телебачення, зумовили різні схеми використання телебачення у британських будинках. Сьогодні ми краще контролюємо те, що спостерігаємо, і коли спостерігаємо це; ми, швидше за все, матимемо доступ до декількох телевізорів на домогосподарство; ми можемо переглядати телепрограми або перемикати канали під час комерційних перерв; і ми навіть можемо використовувати телевізор для гри в комп’ютерні ігри або для надсилання електронної пошти. Контекст перегляду телебачення також змінився в останні роки. Свого часу ми могли б сказати, що воно відрізняється від інших форм ЗМІ, таких як кіно, тому що ніколи не використовувалося у відкритому доступі. Однак сьогодні телебачення є частиною публічного середовища пабів та клубів, де великий екран дає нам змогу спостерігати за мильним весіллям чи фіналом Кубка Англії за межами внутрішнього контексту. Наприклад, ми покладаємось на телебачення, особливо на телевізійні новини, як на джерело інформації про те, що відбувається в широкому соціальному світі. Телебачення також має таку важливу функцію, як розвага. Проте телевізійні канали не лише розважають, а й формують мовну культуру населення. Тому чистота мовлення на телебаченні — це моветон. На жаль, результати нашого дослідження довели, що на українських каналах телебачення часто трапляються мовні, мовно-лінгвістичні помилки, причому на кількох каналах телебачення.

1. Serbenska O. A. Broadcasting in Relations with Oral Speech / O. A Serbenska // Television and radio journalism: coll. science-method. Lviv, 2002. P. 32–37.
  2. Serbenska O. A. Culture of Oral Speech. Workshop: textbook / O. A. Serbencka. K.: Center for Educational Literature, 2004. 216 p.
  3. Ponomariv O. D Culture of the word: Linguistic tips: educ. manual / O. D. Ponomarev. 2nd edition, stereotype. K.: Lybid, 2001. 240 p.
  4. Inter: Ukrainian TV channel [Electronic resource]. Access mode: https://www.youtube.com/ channel/UCu4JDSNiATbH7Rkv0YWvMPg
  5. «TSN»: information program on 1₊ 1 channel [Electronic resource]. Access mode: https://www.youtube.com/user/tsnukraine