Управління венчурними структурами в умовах невизначеності

2023;
: cc. 66 - 75
Національний університет «Львівська політехніка»

Дослідження розглядає проблему управління венчурними структурами в умовах невизначеності, де сучасні компанії стикаються з безпрецедентним рівнем змін та ризику. Актуальність дослідження обумовлена глобальними трансформаціями, геополітичними конфліктами, технологічними інноваціями та несподіваними змінами на ринках. У статті розглянуті стратегії управління венчурними структурами в умовах невизначеності, включаючи адаптацію до змін, диверсифікацію портфелю та залучення експертів. Також розглянуто роль технологічних інновацій у венчурному управлінні, включаючи їх вплив на ідентифікацію можливостей та автоматизацію процесів. Загальні висновки дослідження вказують на необхідність гнучких стратегій управління, використання сучасних технологій та розробку нових моделей інвестування для досягнення успіху в умовах постійної невизначеності та змін. Перспективи подальших досліджень включають аналіз впливу глобальних криз, регуляторних аспектів та психологічних факторів на венчурне управління, а також розширення співпраці між великими корпораціями та стартапами у цьому контексті.

1. Терлецька В.О. Особливості ведення венчурного бізнесу. Приазовський економічний вісник. 2019. Вип. 5 (16). С. 179–183.
  2. Кузьмін О.Є., Терлецька В.О. Венчурний бізнес в Україні: активи, управління та перспективи ро- звитку. Virtus: Scientific Journal. 2020. February # 41. С. 243–248.
  3. Кузьмін О., Терлецька В. Особливості побудови та функціонування венчурних структур. Менедж- мент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. 2020. Вип. 2, № 2. С. 145–153.
  4. Bashynska, I. Management of smartization of business processes of an industrial enterprise to ensure its eco- nomic security. Schweinfurt: Time Realities Scientific Group UG (haftungsbeschränkt). 2020. 420 p.
  5. Denysenko M., Yurynets Z., Yurynets R. The role of venture business and its structure in the innovation management process. Economics. Finance and Management Review. 2023. pp. 74–79.
  6. Yurynets Z., Yurynets R. Venture Capital and Strategic Development of Innovative Business. Journal of Vasyl Stefanyk Precarpathian National University. 2023. 10(2). pp. 15–23.
  7. Patel C. P., Guedes M. J., Pagano M. S., Olson G. T. Industry profitability matters: The value of sustainable growth rate and distance from bankruptcy as enablers of venture survival. Journal of Business Research. 2020. 114. pp. 80–92.
  8. Башинська І.О. Розділ 3.2. Уточнення визначення дефініції та економічного змісту категорії "еконо- мічна безпека підприємства". Економічна безпека в умовах глобалізації світової економіки: колективна моно- графія. Дніпропетровськ: "ФОП Дробязко С.І.", 2014. Т. 2. С. 14–20.
  9. Sivaruban, S. Impact of COVID-19 on venture capital in small and medium-sized enterprises - critical perspective. Certified management accountant. 2021. 6(2). pp. 41–46.
  10. Литвин І. В., Булак Ю. В. Венчурний бізнес в україні в умовах воєнного часу. Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення та проблеми розвитку. 2022. № 2 (8). С. 283–291.