перетворення Фур’є

Методика визначення оптимальних параметрів рухомого вікна для опрацювання сигналу віброакселерометра

У цій статті представлено методику визначення оптимальних параметрів рухомого вікна при опрацюванні сигналу вібраційного акселерометра, встановленого на кульовому барабанному млині у складі системи автоматизації. На основі експериментальних даних частотних спектрів синтезовано часові сигнали віброприскорення із застосуванням зворотного перетворення Фур'є. Визначено верхню та нижню межу розміру рухомого вікна. Частотний спектр для часового сигналу в рухомому вікні побудовано методом швидкого перетворення Фур'є.

Градуювання розпізнавальної складності зображень тестових об’єктів уваги за допомогою перетворення Фур’є

Наведено технологію побудови шкали розпізнавальної складності зображень об’єктів уваги, які локалізують на зображеннях-тестах. Технологія ґрунтується на перетвореннях Фур’є, є експериментально підтверджена і може використовуватися для тестового контролю систем розпізнавання візуальної інформації.

Відновлення форми джерела розсіювання, поле якого спотворене шумом

Розглянуто задачу відновлення форми джерела розсіювання в однорідному середовищі. Вхідними даними цієї задачі є інформація про набір приймачів і виміряне ними розсіяне поле, спотворене шумом. Показано, що для її розв’язання необхідно відновити функцію двох змінних за її радоновим образом. За формою джерела розсіювання в роботі запропоновано новий підхід, за яким немає необхідності знати інформацію про далеке поле, а також про координати та кут, під яким джерело сигналу знаходиться відносно системи приймачів.

Методи спектрального косинусного перетворення Фур'є для розпізнавання сигналів у хеммінговому просторі на основі різних кореляційних функцій та теоретико-числових базисів

Визначено перспективі застосування гармонічного аналізу для розпізнавання сигналів у хеммінговому просторі на основі різних кореляційних функцій та теоретико- числових базисів.

Запропоновано математичні засади та інформаційну технологію використання косинусного перетворення Фур’є для створення програмно-апаратного забезпечення системи розпізнавання технологічних станів об’єктів