технологія

Сучасні підходи до стратегічного управління людськими ресурсами підприємства

У статті досліджено сутність стратегічного управління людськими ресурсами підприємства, здійснено теоретичне узагальнення основних понять та положень, проаналізовано головні завдання стратегічного управління людськими ресурсами, методи та функції. Визначено основні показники та методи оцінювання ефективності управління людськими ресурсами. Досліджено технологію управління людськими ресурсами на основі високої залученості, що складається із послідовної реалізації етапів, та запропоновано рекомендований процес її впровадження на підприємстві.

ПРОБЛЕМИ РЕСТАВРАЦІЇ СКУЛЬПТУР З РОМАНСЬКОГО ЦЕМЕНТУ В АРХІТЕКТУРІ ЛЬВОВА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Розглянуто особливості розміщення скульптур з романського цементу в архітектурі Львов та чинники, які впливають на їх стан збереження. На основі аналізу чотирьох відреставрованих об’єктів подано їхні картограми втрат, запропоновано класифікацію стану збереженості скульптур та узагальнену технологію їх реставрації. Виокремлено проблеми при реставрації скульптур. Запропоновано ряд превентивних заходів для збереження скульптур.

Піролізна переробка полімерних складових відходів електронної продукції

Показана й обґрунтована доцільність переробки АБС-пластику як складової відходів електронного й електричного обладнання методом низькотемпературного піролізу й отримання альтернативних джерел енергії: піролізної рідини, газової суміші та пірокарбону. Проаналізовано основні компоненти відходів електронного й електричного обладнання, які складаються з пластику і вогнетривких оксидів, а також сполук міді та заліза. Приведено склад дорогоцінних, токсичних, малопоширених, основних металів і пластикових відходів.

Граматика мови опису завдань на генерування баз даних

Засобами алгебри секвенційних алгоритмів описано розроблені синтаксис і семантику мови опису завдань на створення бази даних.

By means of sequential algebra algorithms described are designed syntax and semantice describing tasks on a database.

Мікрокосмос у природно-правовому вихованні: метапедагогічні технології

У науковій статті розкрито окремі методологічні аспекти метафізичної педагогіки природно-правового виховання мікрокосмосу. Зокрема, досліджено відповідні педагогічні технології правового виховання, навчання й розвитку мікрокосмосу у мікроправовому полі, яке входить у макроправове поле.

Планування витрат на забезпечення якісних параметрів продукції підприємства в умовах зовнішньоекономічної діяльності

Досліджено проблеми планування витрат на забезпечення якісних параметрів про- дукції підприємства в умовах зовнішньоекономічної діяльності. Виявлено причини введення ключових принципів управління якістю у технологію планування витрат на забезпечення якісних параметрів продукції. Сформовано рекомендації щодо введення планування асортиментної політики на основі градації витрат і якісних параметрів продукції на підприємстві в умовах зовнішньоекономічної діяльності.

Сучасні технології автоматизації складської діяльності підприємств

Розкрито сутність поняття «канали розподілу», розглянуто різні види каналів розподілу, їх зміст, спільні та відмінні риси. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку складської діяльності підприємств, зумовлені викликами цифровізації, розширенням конкуренції та упровадженням інноваційних технологій у різні сфери господарської діяльності. Досліджено новітні технології автоматизації складської діяльності підприємств, серед яких блокчейн, IOT, Pick by Voice та RFID Identification, визначено переваги та складнощі їх застосування.

ТЕХНОЛОГІЯ ОЧИЩЕННЯ АЛЕБАСТРУ (НА ПРИКЛАДІ ХРЕСТИЛЬНИЦІ З ЦЕРКВИ УСПІННЯ БОГОРОДИЦІ, ЛЬВІВ)

Алебастрова хрестильниця з Успенської церкви у Львові, передана на
реставрацію в 2019 р. Впродовж тривалого часу виконувала функцію клумби, була
побілена вапняним розчином декілька разів. У статті представлено результати
петрографічних і термічних аналізів алебастру з чаші хрестильниці. Виконано
експериментальні дослідження з впливу на алебастр різного роду засобів для
розчистки та ефективність цих засобів у процесі видалення забруднень.
Охарактеризовано стан збереженості об’єкту і на основі проведених досліджень

ОСОБЛИВОСТІ РЕСТАВРАЦІЇ СКУЛЬПТУРНОЇ ПЛАСТИКИ З АЛЕБАСТРОВОГО КАМЕНЯ: ІСТОРІОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТ

У статті проаналізовані наукові праці, що присвячені вивченню особливостей реставрації алебастрової скульптурної пластики за трьома тематичними групами: термінологічне значення назви алебастрового каменю; мінералогія, кар'єри та каменеобробні осередки алебастрового каменю; збереження та відновлення скульптурної пластики з алебастрового каменю.

Візія технологізації людського в контексті поступу штучного інтелекту (Рецензія на книжку Макса Теґмарка “Життя 3.0. Доба штучного інтелекту” / пер. з англ. З. Корабліна. – Київ: Наш формат, 2019. – 432 с.)

У рецензії розглянуто основний зміст та проблематику опублікованої вперше українською мовою книги відомого американського математика, фізика, дослідника технології штучного інтелекту (ШІ), професора Массачусетського технологічного інституту Макса Теґмарка.  Автор розкриває широкий спектр проблем пов’язаних із створенням ШІ. Пояснює трансформації, які загрожують самій людині та навколишньому світу внаслідок появи загального надлюдського ШІ. Людина може втратити свій привілейований статус розумної істоти, а найтрагічніше, що причетною до цього може бути технологія створена нею ж самою.