спектральний аналіз

РОЗРОБКА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ВОДНИХ РЕСУРСІВ

У статті представлено розробку спектроскопічної системи моніторингу водних ресурсів із використанням сучасних оптичних сенсорів та мікроконтролерів для автоматизованого моніторингу якості води в реальному часі. Основною метою є створення інтелектуальної системи оцінки стану води, що дозволяє виявляти органічні та неорганічні забруднення за допомогою спектрального аналізу. Система оснащена спектроскопічним сенсором AS7265x, який функціонує у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах, що дозволяє здійснювати високоточний спектральний аналіз.

РОЗУМНЕ КЕРУВАННЯ ШУМОВИМ ЗАБРУДНЕННЯМ З ВИКОРИСТАННЯМ AWS IOT CORE ТА ХМАРНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

Шумове забруднення від міського та залізничного транспорту стає все більшою проблемою через його негативний вплив на здоров'я населення, зокрема на серцево-судинні захворювання, порушення сну та когнітивні розлади (ВООЗ, 2018). Традиційні системи моніторингу шуму, що ґрунтуються на статичних вимірюваннях, не мають здатності до адаптації в реальному часі і мають труднощі з точним класифікуванням джерел шуму в динамічних умовах.

АПАРАТНЕ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ СПЕКТРУ ВІБРОПРИСКОРЕНЬ

Вібрація серед усіх видів механічних впливів для технічних об’єктів найбільш небезпечна. Знакозмінні напруження, викликані вібрацією, сприяють накопиченню пошкоджень у матеріалах, конструкції системи та руйнуванню. Досить швидко руйнування об’єкта настає при вібраційних впливах за умов резонансу. Водночас, вібрація викликає порушення фізіологічного та функціонального станів людини. Вплив вібрації на людину залежить від її спектрального складу, напрямку дії, тривалості впливу, а також від індивідуальних особливостей особи.

Application of wear-resistant coating by electrospark alloying method using an eutectic electrode material

Analysis of the literature database connected with the usage of an electro-spark alloying (ESA) for tool hardening has been carried out in the article.

Necessity of developing a new tungstenless electrode materials with eutectic structure for improvement of an electro-spark alloying technologies has been proved. Therefore, the structure of a new eutectic Fe-Mn-C-B-Si-Cr-Li alloy system has been developed and manufacturing techniques of an alloying by a sintering method has been offered.

Криворізький землетрус 14 січня 2011 року як локальний наслідок сейсмотектонічних і техногенниих процесів

Подано результати проведеного аналізу записів зареєстрованої сейсмічної події, що відбулась 14.01.2011 р. у м. Кривий Ріг, та аргументи на користь визначення цієї події як землетрусу.

Довгостроковий часовий прогноз селевої активності на території Гірськокарпатського гідрогеологічного району

Проведено аналіз селеутворювальних чинників, які впливають на багаторічну активність селів. Запропоновано методику прогнозування селів з урахуванням метеорологічних, гідрогеологічних, сейсмічних, геліофізичних чинників. Виявлено закономірності багаторічної сезонності цих чинників за допомогою автокореляційного та спектрального аналізу. Розраховано інтегральний показник ймовірності селевої активізації. Екстрапольовано ряд інтегрального показника та cпрогнозовано наступний пік активізації селів.

Обробка сейсмічних сигналів для характеристики сейсмічності України

В роботі проведене дослідження, яке пов’язане із вивченням землетрусів України за допомогою різних методів обробки сейсмограм.