площа

ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ ЗАБУДОВИ ЄВРЕЙСЬКОЇ ПЕРЕДМІСЬКОЇ ДІЛЬНИЦІ У ЛЬВОВІ

У статті висвітлено авторське прочитання формотворчих та містобудівних процесів у давньому єврейському передмісті Львова. Результати покладені в основу комплексного підходу з регенерації історичних міських кварталів цієї дільниці. Через деградацію історичної міської тканини низка кварталів вже близько 70 років залишається сірою зоною в структурі міського центру. Байдуже ставлення до історії формування передміської єврейської дільниці вилилося у непослідовність дій, точкові втручання у забудову та загальне ігнорування на громадському рівні ролі дільниці в історії міста.

Розділення території на економічні складові в умовах невизначеності

Запропоновано модель розподілу території на економічні зони з використанням методів теорії нечітких множин.

Model of separation of territory on economic zones with by use of methods of the theory of fuzzy sets is offered.

Метод і алгоритми перетворення типу «контур-контур» та «область-область»

Запропоновано метод і алгоритми перетворення контурів та областей. Наведено результати перетворення контурів та областей на біомедичних зображеннях.

The method and algorithms contours and areas transformation are offered in the article.
The results of contours and areas transformation are described.

ТЕНДЕНЦІЇ ЕВОЛЮЦІЙНОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА

Репрезентується аналіз виконаних власних натурних і теоретичних досліджень на предмет соціально-економічного і урбаністичного розвитку українського села в ХХІ ст. та пов’язаних з ним трансформацій і диференціацій сельбищних територій і сільської садиби. Пропонується систематизація з 5-ти типів сільських поселень і садиб за домінуючими функціональними ознаками на основі двох складових: сільсько-ландшафтного та сільськогосподарського профілю діяльності мешканців села

СОЦІАЛЬНІ РЕЗУЛЬТАТИ ІДЕОЛОГІЧНО ОРІЄНТОВАНИХ УРБАНІСТИЧНИХ РЕФОРМ В СІЛЬСЬКИХ ПОСЕЛЕННЯХ УКРАЇНИ

Розглядаються основні ідеологічно мотивовані урбаністичні реформи, яких зазнало українське село протягом епохи соціалізму у ХХ ст., у сфері нормування площ земельних ділянок сільських садиб. Відслідковується втілення цих реформ у генеральних планах і планах детального розпланування сельбищних територій сільських поселень України. Автор аналізує  як зазначені реформи позначились на виробництві сільськогосподарської продукції, соціально-демографічній структурі сільського населення, структурі домогосподарств і загальній життєдіяльності та психології селян

Вплив стану геодезичної основи на точність визначення геометричних параметрів земельних ділянок

Розглянуто вплив геодезичної референцної системи координат на точність визначення площ земельних ділянок

Щодо точності визначення площ аналітичним способом

Виконано аналіз визначення площ земельних ділянок за різними формулами. Зроблено висновок, що оцінювати точність визначення відносних помилок необхідно за допомогою диференційного підходу.

Дослідження та апроксимація функції визначення допустимих середніх квадратичних похибок площ земельних ділянок

Досліджено залежності середніх квадратичних помилок визначення площ земельних ділянок від величин цих площ і коефіцієнтів витягнутості. Використовуючи отримані дані, виконана апроксимація середніх квадратичних помилок площ в проміжках 0,1-1 га, 1-10 га і 10-100 га квадратичною функцією і її оцінка точності.

Достовірність інформативності публічної кадастрової карти України

Мета. Достовірність інформативності публічної кадастрової карти України є важливою складовою відкритого демократичного суспільства. Вона дає змогу приймати адекватні існуючим реаліям адміністративні рішення органів влади щодо розвитку територій, окремих фізичних та юридичних осіб щодо інвестицій, зміни форм власності та цільового використання земель тощо. Зважаючи на вищевикладене, на основі аналізу даних публічної кадастрової карти України запропоновані методичні підходи до усунення існуючих недоречностей, які виявлені на цій карті. Методика.