хімічний склад

Хімічний аналіз і дослідження показників якості імунобіологічних ліків для профілактики і лікування кандидальних інфекцій

Встановлено, що такі показники якості як вміст білка, вміст полісахариду, вміст фенолу та рН розробленого вакцинального розчину для ін’єкцій (ВРІ) "Кандидоцид" на основі клітин грибів C. albicans та C. tropicalis, відповідають стандартним вимогам. Визначено, що за показником прозорості та ступенем помутніння досліджуваний розчин є прозорим, за ступенем забарвлення – безбарвний, за показником стерильності – стерильний. Період стерильності, визначений після першого відкриття, становить 8 год.

Хімічний склад і антиоксидантна активність ефірної олії з листя globularia alypum L. (айн-дефла, алжир)

З використанням ГХ/МС методу проведений аналіз хімічного складу ефірної олії, отриманої внаслідок гідродистиляції висушеного листя Globularia alypum L., з виходом 2,10±0,09 %. Визначено 60 компонентів, які представляють 99,04 % від загальної кількості олії. Для оцінювання антиоксидантної активності застосовано три різні підходи: вловлювання вільними радикалами 2,2-дифеніл-1-пікрилгідразилу (DPPH), тест-системи знебарвлювання -каротину (BCB) та аналіз антиокиснювальної здатності (FRAP). Проведено порівняння одержаного антиоксиданту з антиоксидантною синтетичною аскорбіновою кислотою.