точність позиціонування

РОБОТИЗОВАНА МОБІЛЬНА ПЛАТФОРМА ДЛЯ СИСТЕМИ ЗБЕРІГАННЯ КОНТЕЙНЕРІВ

Невиправдана концентрація інтелектуальних функцій управління та засобів вантажно-розвантажувальних робіт і переміщення контейнерів погіршує техніко-економічні показники антропоморфних роботизованих мобільних платформ класу AMR (Autonomous Mobile Robot). У роботі запропоновано перспективний підхід, який базується на комплексній розробці автоматизованої системи зберігання контейнерів та спеціалізованої роботизованої мобільної платформи для врахування особливостей та підвищення ефективності їх спільної роботи.

Верифікація комп’ютерної Simulink-моделі електромеханічної системи механізму наведення комплексу озброєння бойової машини

Удосконалення існуючих електромеханічних систем наведення комплексу озброєння бойових машин  повинно відбуватись у напрямі підвищення швидкодії та точності позиціонування. У роботі розглянуто підйомний механізм наведення пакету напрямних реактивної системи залпового вогню БМ-21, що стоїть на озброєнні Збройних Сил України та є типовою для багатьох зразків озброєння.

Шляхи удосконалення електромеханічної системи керування наведення озброєння бойової машини БМ-21 на основі нечіткої логіки

Реактивні системи залпового вогню є важливим компонентом у забезпечені вогневого потенціалу підрозділів. Їх мобільність та точність ураження цілей визначально впливають на результат бою. Існуюча система наведення пакета напрямних бойової машини БМ-21 є складною, багатоконтурною та інерційною електромеханічною системою, з наявними зазорами, люфтами та обмеженою пружністю деяких елементів механічної частини.

Математичне моделювання та експериментальна ідентифікація параметрів системи наведення комплексу озброєння

Обґрунтовано методологічні підходи до удосконалення системи керування механізму вертикального наведення пакету напрямних реактивної системи залпового вогню БМ-21 у напрямі підвищення швидкодії та точності позиціювання. Обґрунтовано використання триконтурної позиційної структури системи керування механізмом наведення з контуром регулювання положення та нечітким коректором. Отримано математичну модель руху пакету напрямних та розраховано їх реакцію.