ревіталізація

ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ ЗАБУДОВИ ЄВРЕЙСЬКОЇ ПЕРЕДМІСЬКОЇ ДІЛЬНИЦІ У ЛЬВОВІ

У статті висвітлено авторське прочитання формотворчих та містобудівних процесів у давньому єврейському передмісті Львова. Результати покладені в основу комплексного підходу з регенерації історичних міських кварталів цієї дільниці. Через деградацію історичної міської тканини низка кварталів вже близько 70 років залишається сірою зоною в структурі міського центру. Байдуже ставлення до історії формування передміської єврейської дільниці вилилося у непослідовність дій, точкові втручання у забудову та загальне ігнорування на громадському рівні ролі дільниці в історії міста.

ІСНУЮЧІ ПІДХОДИ У РЕВІТАЛІЗАЦІЇ САКРАЛЬНИХ СПОРУД ТА КОМПЛЕКСІВ

Сакральні об’єкти несуть важливу роль, як символів ідентичності та традицій. Зазначається, що внаслідок змін у суспільстві та технологічного прогресу багато з цих будівель стають під загрозою занедбання та знищення. Стаття присвячена дослідженню різних підходів до ревіталізації сакральних об'єктів, вказуючи на їхню роль у збереженні культурної спадщини та створенні активних центрів для різних верств суспільства.

МОЖЛИВОСТІ РЕВІТАЛІЗАЦІЇ ПРОМИСЛОВИХ ТЕРИТОРІЙ МІСТ НА ПРИКЛАДІ ВУЛИЦІ ЗАМКОВОЇ У МІСТІ ЛЬВІВ

Ревіталізація промислових територій є важливою складовою ефективного розвитку міст. Така практика уже поширена в багатьох країнах світу. В Україні є не багато реалізованих об’єктів, але щороку їх стає більше. В статті розглядається практичний досвід ревіталізації з інших країн та виокремлено застосовані підходи. Спільні та відмінні для різних проектів.  Проведено дослідження промислової території на вулиці Замковій, у Львові. Авторами виділено складні питання у розвитку території та сформовано власні принципи для ефективного розвитку ділянки.

ЗАМОК У СТАНІ ТРИВАЛОЇ РУЇНИ ТА ЗАХОДИ, СПРЯМОВАНІ НА ЙОГО ЗБЕРЕЖЕННЯ

У статті сформовано дефініції “замок в стані тривалої руїни” та “архітектурна ревіталізація”. Розглянуто перелік заходів спрямованих на збереження пам’яток архітектури, а саме консервація, реставрація, музеєфікація, пристосування, ремонт (реставраційний), ревалоризація, реабілітація, регенерація, ревіталізація, реконструкція, відбудова, відтворення, реновація та ознакування, щодо їх застосування на прикладі замків в стані тривалої руїни. Визначено, які з перелічених варіантів підходять для збереження даного типу споруд, а які слід відкинути.

РЕВІТАЛІЗАЦІЯ ЗАМКОВИХ РУЇН: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД

У даній статті пропонується до огляду практичний досвід ревіталізації
замкових руїн Європи на прикладі замків у Англії (Беленсов Хол, Сендсфут), Шотландії
(Уркхарт), Італії (Дольчеаква, Зігмундскрон), Німеччині (Морітцбург), Польщі
(Мальборк). При аналізі замкових споруд акцентується на синтезі заходів щодо
збереження та відродження об’єктів: одночасне застосування реконструкції та
пристосування, консервації та музеєфікації, реставрації та відбудови. Європейський
досвід показує, що оживлення занедбаних та забутих пам’яток архітектури, зокрема

ІСТОРИЧНИЙ СПОСІБ ДІЇ ТА СУЧАСНІ ПРОЦЕСИ РЕВІТАЛІЗАЦІЇ ДАВНІХ МІСТ ЯПОНІЇ (НА ПРИКЛАДІ ХАГІ, ОНОМІЧІ ТА ОМІ ХАЧІМАН)

У статті розглянуто сучасні процеси і креативні стратегії ревіталізації давніх міст Японії: Хагі, Ономічі та Омі Хвчіман. На цих прикладах виявлено пряму залежність між історичною моделюю управління і сучасною рушійною силою ревіталізації кожного з міст, що дозволяє говорити про існування феномену їх сталого історичного способу дії, який зберігається і зараз.