віддалена робота

Система подолання наслідків впливу пандемії COVID-19 на м’які навички кадрового потенціалу України

У статті досліджено вплив пандемії COVID-19 на професійні навички української робочої сили. На прикладі Львівської області показано вплив пандемії на стан працездатного населення країни та нові умови для роботи кадрового потенціалу. Проаналізовано кореляцію між різними факторами, що впливають на розвиток м’яких навичок. На основі цього запропонованo напрями подолання наслідків пандемії; побудовано комплексну модель, що узагальнює ці поради та формує розуміння того, як саме вони мають бути застосовані.

Трансформація бізнес-моделі підприємства в умовах кризи

Досліджено ризики та проблеми, з якими стикається бізнес в умовах пандемії та війни. Обґрунтовано необхідність трансформування бізнес процесів на основі їх впорядкування та структурування. Систематизовано зміни внутрішнього середовища організацій, викликаних цифровою трансформацією бізнесу. Розглянуто нові підходи до організації роботи працівників в умовах кризи. Наведено переваги та недоліки віддаленої роботи. Надано рекомендації, які допоможуть організаціям вийти з кризового стану.

Віртуальні організації

Тенденції розвитку сучасних ринків, такі як глобалізація ринків, зростаюче значення якості товару, його ціни і ступеня задоволення споживачів, підвищення важливості стійких відносин зі споживачами, зростаюче значення ступеня застосування нових інформаційних і комунікаційних технологій, а також епідемія COVID-19 суттєво вплинули на розвиток нових організаційних форм управління підприємством.

У статті виявлено чинники, що впливають на створення і розвиток віртуальних органі- зацій, а також встановлено класифікацій віртуальних організацій та їх основні переваги і недоліки.