проектування

МЕТОД РЕКОНСТРУКЦІЇ 3D МОДЕЛЕЙ ЗА ЗОБРАЖЕННЯМИ: ПРИКЛАД З ВИКОРИСТАННЯ ДРОНУ SHAHED 136

В статті описано метод реконструкції 3D-моделей із зображень: кейс з використанням дрона Shahed 136. Проведено дослідження розмірно-пропорційних характеристик моделі. Розглянуто основні етапи побудови моделі. Наведено структурну схему програми трансформації перспективи зображення. Діаграма, наведена в статті, візуалізує кроки, необхідні для виконання трансформації зображення, включаючи вибір точки, обчислення та створення остаточного зображення.

ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ОПТИМІЗАЦІЇ ДИЗАЙНУ ЕКЗОСКЕЛЕТУ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕТОДІВ ГЕНЕРАТИВНОГО ДИЗАЙНУ

В статті досліджується процес проектування та оптимізації екзоскелету нижніх кінцівок за допомогою методів генеративного дизайну. Через унікальні характеристики та особливості людського тіла кожен екзоскелет потрібно налаштовувати під умови роботи кожного користувача, але розробка інженерами індивідуального дизайну продукту коштує дуже дорого та займає багато часу. Метою дослідження є оптимізація базової моделі екзоскелета до умов роботи за допомогою технології генеративного проектування.

Designing features of the crystalline sodium chlorate installation by a periodical process

Sodium chlorate is an important product for the Ukrainian and global economy. Based on the study of the stages of electrolysis of an aqueous solution of sodium chloride and the separation of chloride-chlorate solutions by evaporation-crystallization, a design of a periodical action installation for the production of crystalline sodium chlorate was developed. The research results showed that it is possible to avoid the stage of hot filtration of the suspension after evaporation and, in general, to simplify the technology and reduce its energy consumption.

РОЛЬ ТЕХНОЛОГІЙ БУДІВЕЛЬНОГО ІНФОРМАЦІЙНОГО МОДЕЛЮВАННЯ В АРХІТЕКТУРНІЙ ОСВІТІ

У статті детально проаналізовано участь будівельних інформаційних технологій у професійній підготовці здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 191 «Архітектура та містобудування» в Інституті архітектури та дизайну Національного університету «Львівська політехніка». Особливу увагу приділено вивченню ролі сучасних технологій у формуванні ключових навичок і професійних компетенцій майбутніх архітекторів.

МЕТОДИКА ВТІЛЕННЯ ЕТНОМИСТЕЦЬКИХ ТРАДИЦІЙ В ДИЗАЙНІ СУЧАСНИХ ПРЕДМЕТНИХ ФОРМ

Стаття послідовно розкриває актуальні проблеми втілення етномистецьких традицій в сучасних галузях дизайну. Розкрито роль і місце артефакту в сучасному предметному середовищі, як носія етнокультурних традицій. Послідовно висвітлено взаємовідношення артефакту в системі річ-споживач, а також виявлено його функцію в дизайні сучасних предметних форм. Особливе місце в статті відведено дослідженню методу експериментального моделювання при його використанні в сучасному дизайні.

ВЗАЄМОДІЯ АРХІТЕКТУРИ І СЕРЕДОВИЩА У НАЙВИДАТНІШОМУ ТВОРІ НІВА БРАУНА

В статті розглянуті витоки особливих творчих методів роботи британського архітектора Ніва Брауна (1929-2018 рр.). Розкриті глибинні ідеї, які автор заклав в архітектурно-просторові рішення найвідомішого з своїх творів – житлового комплексу Alexandra Road Estate в районі Камден (Camden Town) у Лондоні (Великобританія). Зокрема, розкрита роль соціального контексту у формуванні житла і показана взаємодія архітектури з міським середовищем. Виявлена актуальність ідей Ніва Брауна та важливість їх адаптації в сучасне житлове будівництво.

ТРАНСФОРМАЦІЯ УЯВЛЕНЬ ПРО АРХІТЕКТУРНУ ФОРМУ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ МЕТАВСЕСВІТНОГО СЕРЕДОВИЩА

Розглянуто проблематику трансформації уявлень про архітектурну форму в умовах метавсесвітнього простору. Розглянуто чинники, які, у цьому зв’язку, впливають на зміну пріоритетів проєктування. Простежено зв’язок нової архітектурної мови, що виникає, із світоглядом деконструктивізму та постмодернізму.

ВПЛИВ ЄВРОПЕЙCЬКОЇ СТРАТЕГІЇ ЗГУРТОВАНОСТІ НА ДЕЯКІ АСПЕКТИ ЕСТЕТИКИ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА

Розглянуто проблематику впливу європейської політики згуртованості (cohesion policy) на підходи до вирішення урбаністичного середовища та оцінку його якості. Проаналізовано ряд параметрів, які визначають різні аспекти трансформації міського простору в контексті політики згуртованості. Надано оцінку вже існуючого досвіду інтерпретації громадських зон, як у контексті функціональної ефективності, так і з огляду на їх естетичну вартість. Окреслено напрямки стратегії згуртованості, які впливають на зміни ціннісних уявлень про міський простір.

ДОСВІД ПРОЕКТУВАННЯ ТА БУДІВНИЦТВА ВИРОБНИЦТВА ЕКОЛОГІЧНИХ МЕБЛІВ НА ПРИКЛАДІ НОВОГО ЗАВОДУ КОМПАНІЇ «ВУДМАН» В СЕЛІ КРЕХІВ, ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

В статті висвітлений досвід проектування підприємства виробництва екологічних меблів, де автор статті виступав співавтором концепції та архітектурно-інженерної ідеї комплексу будівель і споруд, був головним архітектором, а також  виконавцем частини розділів проекту будівництва Заводу ВУДМАН в селі Крехів, Львівської обл.

МЕТОДОЛОГІЧНЕ ТА ІНВЕСТИЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

В статті висвітлено проблеми розвитку інноваційного потенціалу промислових підприємств як теоретичного так і практичного спрямування. Основну увагу зосереджено на розумінні сутності і змістовому наповненні поняття “інноваційний потенціал промислового підприємства”. Розроблено стратегічну карту розвитку інноваційного потенціалу промислових підприємств з метою зорієнтувати їх менеджмент на розробку і реалізацію стратегічних, тактичних і оперативних програм і проєктів та відповідних заходів, які спрямовані на модернізацію діючих виробництв.