логістика

Проблеми та перспективи розвитку зеленої логістики

Досліджено актуальні питання розвитку зеленої логістики, яка спрямована на мінімізацію негативного впливу транспортних та логістичних процесів на навколишнє середовище. Розглянуто ключові проблеми впровадження екологічно чистих рішень у логістичні ланцюги, включаючи зниження викидів парникових газів, оптимізацію транспортних маршрутів та зменшення енергоспоживання. Також проаналізовано перспективи розвитку зеленої логістики у контексті глобальних тенденцій сталого розвитку та зростаючого попиту на екологічно безпечні послуги.

Штучний інтелект у логістиці: можливості та виклики

Інтеграція штучного інтелекту в логістичну галузь – це сфера, що швидко розвивається і має потенціал докорінно змінити способи транспортування та управління товарами. Штучний інтелект можна використовувати для оптимізації широкого спектру логістичних процесів – від прогнозування попиту і планування маршрутів до управління складом і обслуговування клієнтів. Однак інтеграція штучного інтелекту також викликає низку технічних та етичних проблем, які необхідно вирішити для забезпечення його успішного впровадження.

Логістика електронної комерції: стійкість ланцюгів постачання

Проаналізовано світову динаміку розвитку електронної комерції, ідентифіковано основні драйвери розвитку. Досліджено та узагальнено стан та особливості розвитку електронної комерції в Україні. Встановлено, що логістика є основним фактором успіху електронної комерції. Досліджено джерела збоїв ланцюгів постачання електронної комерції. Виявлено актуальні проблеми, з якими стикаються логістичні оператори. Запропоновано логістичні стратегії для підвищення стійкості ланцюгів постачання в умовах невизначеності, посиленої геополітичними ризиками та нестабільністю середовища.

Використання генетичних алгоритмів при плануванні залізничних перевезень у міжнародному сполученні

Залізничний транспорт України є провідною галуззю у дорожньо-транспортному комплексі країни, який забезпечує найбільшу частку вантажних та пасажирських перевезень серед здійснюваних усіма видами транспорту на території України. Зазначимо, що українські залізниці безпосередньо межують і співпрацюють із залізницями Молдови, Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини й забезпечують роботу із сорока міжнародними залізничними переходами.

Комплексний алгоритм для системи програмного обслуговування логістики гуманітарних послуг

Розглянуто проблему проектування кросплатформної системи програмного обслуговування логістики гуманітарних послуг. Розглянуто існуючі програмні аналоги міжнародних поставок. Наведено порівняння популярних програмних продуктів у сфері міжнародної торгівлі.

Оглянуто технології для розробки програмного обслуговування для забезпечення кросплатформності системи для логістики гуманітарних послуг.

Роман Інґарден про онтологічнне та формальне значення висловів. (Передмова до українського перекладу праці Романа Інґардена "Критичні зауваги до позитивістської логіки")

Вперше українською мовою публікується праця “Критичні зауваги до позитивістської логіки” відомого польського філософа Романа Інґардена (1893–1970), результати досліджень якого у царині онтології, феноменології та естетики є вагомими досягненнями у польській та світовій філософії. Також Роман Інґарден здійснював дослідження у царинах мовознавства (теорії мови) та логіки. Але ці його, так би мовити, прикладні дослідження мови та логіки, так чи інакше, були пов’язані з його онтологічними та реалістично-феноменологічними поглядами.

The Dependence of China Belt and Road Initiative Efficiency to the Level of Logistics Infrastructure Development

The article analyzes the peculiarities of the impact of logistics infrastructure on the effectiveness of project implementation. The role of LPI as an indicator of infrastructure development, investment opportunities and its peculiarities are highlighted. The regional peculiarity of logistics development with the help of LPI is outlined. Abilities for Belt and Road initiative where analyzed and emphasized the status of logistics practice in the Asian countries, which are involved into the project.