Кавітаційний розклад бензолу під дією акустичних випромінювань ультразвукового діапазону

2017;
: pp. 273-278
Lviv Polytechnic National University
Національний університет „Львівська політехніка”

Досліджено розклад бензолу під дією ультразвукових випромінювань, сформованих за допомогою ультразвукового магнітострикційного випромінювача. На основі спектрофотометричного аналізу розчинів бензолу, з застосуванням акустичних випромінювань ультразвукового діапазону, встановлено зміну концентрації бензолу в часі. Встановлено, що ініціювання процесу впродовж 300 с оброблення є достатнім для подальшого розкладу бензолу без подальшого накладання кавітаційних полів. Це дає підстави стверджувати, що застосування акустичних випромінювань ультразвукового діапазону навіть для ініціювання реакцій розкладу ароматичних сполук, зокрема бензолу, є надзвичайно ефективним.

The decomposition of benzene under ultrasonic radiation generated by ultrasound magnetostriction emitter was investigated. On the basis of spectrophotometric analysis of benzene solutions with the application of acoustic emission of ultrasonic range was found that benzene concentrations change over time. Was established that initiation of the process for processing 300 seconds is sufficient for further decomposition of benzene without further stimulation of cavitation fields. This gives reason to believe that the use of acoustic radiation of ultrasonic range even to initiate decomposition reactions of aromatic compounds, including benzene, is extremely effective.

1.  Яковлев С.В., Карелин Я.А., Ласков Ю.М., Воронов Ю.В. Очистка производственных сточных водю – 1-е изд., перераб. и доп. – М.: Стройиздат, 1985. – 335 с. 2. Ping Ninga, Hans-Jörg Bartb, Yijiao Jiangc, A. de Haand, , C. Tiene.: Treatment of organic pollutants in coke plant wastewater by the method of ultrasonic irradiation, catalytic oxidation and activated sludge. Separation and Purification Technology. Vol.41, Issue 2, February 2005, p.р. 133–139. 3. Naresh N. Mahamuni, Yusuf G. Adewuyi.: Advanced oxidation processes (AOPs) involving ultrasound for waste water treatment: A review with emphasis on cost estimation. Ultrasonics Sonochemistry. Volume 17, Issue 6, (August 2010), p. 953-1082. 4. ЛурьеЮ.Ю., РыбниковаА.И. Химическийанализпроизводственнихсточныхвод. – М.: Химия, 1974. – 336 с. 5. Пентин, Ю. А. Физические методы исследования в химии. Ю. А. Пентин, Л. В. Вилков. – М: Мир, АСТ, 2003. – 683 с. 6. Маргулис М.А.  Звукохимические реакции и сонолюминесценция. М.: Химия, 1986. – 288 с.