Моделювання похибок вимірювання температури за випроміненням багатоканальними методами

2011;
: pp. 107 - 112

Н. Гоц

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра метрології, стандартизації та сертифікації

На основі комп’ютерного моделювання проаналізовано інструментальну та методичну складові похибки вимірювання температури методами багатоканальної термометрії випромінення. Визначено умови, за яких доцільне їх застосування, та загальні недоліки використання цих методів. Запропоновано методику багатооканального вимірювання температури.

In the article on the basis of computer design the analysis of instrumental is conducted and methodical constituents of error of measuring of temperature by the methods of multichannel radiation thermometery. Certainly terms, which their expedient application, and general lacks of the use of these methods, is for. The method of the multichannel measuring of temperature is offered

1. Pyatt E.C. Some consideration of the errors of brightness and two-colour types of spectral radiation pyrometer//Brit.J.Appl.Phts.1954.V.5, 7.P.264-268.
  2. Снопко В.Н. Основы методов пирометрии по спектру теплового излучения. Минск: Ин-т физики им. Б.И. Степанова НАН Беларуси, 1999. – 224 с.
  3. Свет Д.Я. Оптические методы измерения истинных температур. – М: Наука, 1982. – 296 с.
  4. Жугалло О.М. Метод пирометрии двойного спектрального отношения// Теплофизика высоких температур. 1972. – Т.10. – С. 622–628.
  5. Основи метрології та вимірювальної техніки: підручник: У 2 т. – М. Дорожовець, В. Мотало, Б. Стадник, В. Василюк, Р. Борек, А. Ковальчик; За ред. Б. Стадника. – Львів: Видавництво НУ «Львівська політехніка», 2005. – Т. 1. Основи метрології. – 532 с.
  6. Hots N. Badania symulacyjne błędów bezkontaktowego pomiaru temperatury//Materialy VII Konferencji Krajowej TERMOGRAFIA I TERMOMETRIA W PODCZERWIENI, Ustron-Jaszowiec, Polska, 2006.