Бінарні відношення обмежень рухливості – основа математичного опису складальних виробів

National Technical University of Ukraine “Kyiv Polytechnic Institute”

The paper proposes a methodology for the mathematical description of elements assembly units through binary relations mobility limitations. It is shown that such relations should be defined for pairs of parts for the conditions of the initial position, the possible movement of the fixation conditions of integrity.

1. Ли К. Основы САПР (CAD/CAM/CAE). — СПб.: Питер, 2004. — 560 с.: ил. 2. Смирнов О. Л. Автоматизация технологического проектирования: Учеб. пособие / СПбГУАП. СПб., 2001. 66 с.: ил. 3. Балакшин Б. С. Основы технологии машиностроения. М.: Машиностроение, 1969. 4. Новиков М. П. Основы технологии сборки машин и механизмов. — 5-е изд., испр. — М.: Машиностроение, 1980. — 592 с., ил. 5. Ершов В. И. Технология сборки самолетов: Учебник для авиационных специальностей вузов / В. И. Ершов, В. В. Павлов, М. Ф. Каширин, В. С Хухорев. — М.: машиностроение, 1986. — 456 с.: ил. 6. Челищев Б. Е. Автоматизация проектирования технологии в машиностроении / Б. Е. Челищев, И. В. Боброва, А. Гонсалес-Сабатер; Под ред. акад. Н. Г. Бруевича. — М.: Машиностроение, 1987. — 264 с.: ил. 7. Кузьмин В. В. Математическое моделирование процессов сборки и механической обработки изделий машиностроения: Учеб. пособ. для вузов / В. В. Кузьмин, А. Г. Схиртладзе. — М.: Высш. шк, 2008. — 279 с.: ил. 8. Пасічник В.А., Лашина Ю.В. Синтез технологічного процесу складання виробу на основі інформації про бінарні відношення обмежень рухливості / Вісник НТУУ "КПИ".— К.: 2009.— № 57 / Машинобудування. С. 75-81. 9. В.А. Пасічник, Р.Р. Смута. Виявлення значущих координатних напрямків і технологічних груп деталей у складанні // Вісник Житомирського інженерно-технологічного інституту, Житомир. — 2002 / Спеціальний випуск / ІКТ 2002.— С.152-157.