Finding effective thermal characteristics of composite materials based on the analysis of thermal conductivities

2012;
: ст. 59 – 65

Jaworski N., Farmaga I., Lobur M.

Lviv Polytechnic National University

Подано метод і алгоритм знаходження ефективних теплових характеристик композитних матеріалів зі складною внутрішньою структурою за допомогою методу теплоелектричних аналогій на основі дискретної моделі, побудованої для задач аналізу температурних полів методом скінченних елементів.

1. Дульнев Г.Н., Заричняк Ю.П. Теплопроводность смесей и композиционных материалов: справочная книга. – Л.: Энергия, 1976. 2. Дульнев Г.Н., Парфенов В.Г., Сигалов А.В. Методы расчета теплового режима приборов. – М.: Радио и связь, 1990. 3. Алифанов О.М. Обратные задачи теплообмена. – М.: Машиностроение, 1988. 4. Lobur M., Farmaga I., Marikutsa U., Matviykiv O., Ciupinski L., Analysis and Problem Statement of the Optimal Thermal Design of Technical Objects // Proc. of the International Conference Microtechnology and Thermal, Lodz, Poland, 2011. 5. Шевченко В.Г. Основы физики полимерных композиционных материалов. – М., 2010. 6. Lubin G. Handbook of Composites // пер. с англ. А.Б. Геллера, М.М. Гельмонта. – М.: Машиностроэние, 1988. 7. ДСТУ Б В.2.7-105-2000 (ГОСТ 7076-99) Матеріали і вироби будівельні. Метод визначення теплопровідності і термічного опору при стаціонарному тепловому режимі. – К.: Видання офіційне, 2001. 8. Дульнев Г.Н. Тепло- и массообмен в радиоэлектронной аппаратуре. – М.: Высшая школа, 1984. 9. Лыков А.В. Теория теплопроводности. – М.: Высшая школа, 1967. 10. Lienhard J.H. IV, Lienhard J.H. V, A Heat transfer textbook – 3rd ed. // Cambridge, Massachusetts, 2001. 11. Farmaga I., Lobur M., Shmigelskyi P., Javorskyi N., Śpiewak P. Regular and Adaptive Meshing Algorithms for Modeling of Spherical Inclusions by Finite Element Method. // Proc. of the ХІ-th Intern. Conf. Modern Problems of Radio Engineering, Telecommunications and Computer Science (TCSET’2012). – February 21–24, 2012, Lviv–Slavske, Ukraine. – P. 505–507. 12. Нейман Л.Р., Демирчан К.С., Теоретические основы электротехники: Учебник для вузов. В 2-х т. – Том 1. – 3-е изд., перераб. и доп. – Л.: Энергоиздат. Ленингр. отд-ние, 1981. 13. Лобур М., Моделювання процесів теплообміну в нанокомпозитах / М. Лобур, І. Фармага, П. Шмігельський // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп'ютерні системи проектування. Теорія і практика”. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2011. – № 711. – С. 101–104.