РЕСТАВРАЦІЯ ТА ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ КАМ’ЯНОЇ СКУЛЬПТУРИ СВ. ЯНА НЕПОМУЦЬКОГО З СЕЛА ЧАБАРІВКА ВАСИЛЬКІВСЬКОГО Р-НУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛ

Department of Architecture and Restoration Lviv Polytechnic National University
Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет "Львівська Політехніка"

Розглянуто особливості та властивості хіміко-технологічних досліджень кам’яної скульптури Св. Яна Непомуцького з села Чабарівка. З’ясовано, що хіміко-технологічні дослідження впливають на вибір методів реставрації скульптури.

Бевз, М., 2014. Проблеми дослідження, збереження і реставрації об’єктів культурної спадщини. Львів, Зб. наук. пр. каф. реставрації і реконструкції архітектур. комплексів Львів: Нац. ун-т «Львів. політехніка».

Бірюльов, Ю., 2015. Львівська скульптура від раннього класицизму до авангардизму (середина XVIII - середина ХХ ст.). Львів: Апріорі.

Вуйцик, В., 1979. Львівський державний історико-архітектурний заповідник: Екскурсія по місту. Львів: Каменяр.

Горшков, В., 1968. Термография строительных материалов. Москва: Издательство литературы по строительству.

Лазаренко Є., Габінет М., та Сливко, О., 1962. Мінералогія осадочних утворень прикарпаття.-Львів: Видавництво Львівського університету.

Яремчук, Я. та Кочубей, В., 2010. Особливості Термічної Дегідратації Глинистих Мінералів Баденських Гіпсів Із Кар’єрів Щирець І Піски. Мінералогічний збірник, 60. Вип. 2, С.106-115.

Betlej, A., 2016. Pałac w Teofilpolu w świetle inwentarzy XIX-wiecznych. Materiały do dziejów kultury i sztuki XVII i XVIII wieku, T IV. Kraków: Attyka

Czołowski, A. i Janusz, B., 1926. Przeszłość i zabytki województwa tarnopolskiego. Tarnopol.

Kochubei, V., and others, 2020. RESEARCH INTO THE INFLUENCE OF ACTIVATION CONDITIONS OF TRANSCARPATHIAN CLINOPTILOLITE ON ITS ADSORPTION CAPACITY. Voprosy khimii i khimicheskoi tekhnologii, 4, pp.80-87 DOI: 10.32434/0321-4095-2020-131-4-80-87.

Ostrowski, J., 1993. Kościoł parafialny p.w. Św. Józefa w Podhorcach. Kraków, Kościoły i klasztory rzymskokatolickie dawnego województwa ruskiego. T. 1. S.89-102.

Sulimierski, F. i Walewski, W., 1888. Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich. T. I. Warszawa: Filip Sulimierski i Władysław Walewski.

Wolski, M., 2013. Potoccy herbu Pilawa do początku XVII wieku. Studium genealogiczno-własnościowe. Kraków: Societas Vistulana,