ЗАМКИ УКРАЇНИ У ТВОРАХ ХУДОЖНИКІВ XIX СТОЛІТТЯ

Кафедра архітектури та реставрації, Національний університет «Львівська політехніка»

У статті представлено ряд художників, що у своїх творах відображали замки України у ХІХ столітті. На прикладі творів художника-літографа Наполеона Орди проаналізовано  стан замкових споруд у ХІХ столітті. На їх основі проведена порівняльна статистика з їх станом у ХХІ столітті. Розглянута тема графічних реконструкцій та реставраційних втручань у пам’ятки архітектури, базованих на дослідженні літографій, акварелей та рисунків ХІХ століття.

Драган, М., 1970. Українська декоративна різьба XVI-XVIII ст. Київ: Наукова думка.

Літопис руський за Іпатським списком, 1989. Переклад з давньоруської Л. Маховця. Дніпро.

Січинський, В., 1956. Історія українського мистецтва. Т. 1. Нью-Йорк.

Таранушенко, С., 2017. Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України.Харків: Видавець Олександр Савчук.

Чепелик, О., 2013. Скульптор Пінзель і духовний ландшафт українського бароко. Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, 2, с.168-170. https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2013.137998.

Ченнини, Ч., 1933. Книга об исскустве или трактат о живописи. Перевод с итальянского А. Лужнецкой. Москва: ОЗИГ-ИЗОГИЗ.

Dardes, K. & Rothe, A., ed., 1998. The Structural Conservation of Panel Paintings, Proceedings; of a Symposium at the J. Paul Getty Museum. Part Two: History of Panel-Making Techniques, pp.109-185.

Heurich, J., 1862. Przewodnik dla stolarzy. Warszawa.

Ukrinform.ua та Кисілевська Н., 2011. Дерев’яні храми Львівщини сигналізують "SOS"! Львів.