Структура гравітаційного поля Східної Європи і деякі питання регіональної геодинаміки

Національний університет "Львівська політехніка"
Національний університет "Львівська політехніка"

На підставі досліджень, виконаних раніше [2, 3, 5], а також завдань, що вирішуються регіональної геодинаміки [4], пропонуємо комбінований метод вивчення останньої - метод обробки накопиченої інформації про фізичних полях конкретних регіонів досліджуваних процесів.

1. Бронгулеев В. В., Грачев А. Ф., Калашникова И. В., Магницкий В. А. Современные движения емной коры, новейшая тектоника и физические поля Карпато-Балканского региона. Корреляционный анализ // Физика Земли. 1984. № 7.
  2. Евсеева Э. М., Киричук В. В. Комплексный анализ некоторых физических полей территории Восточной Европы. К. 1986.
  3. Евсеева Э. М., Киричук В. В., Полищук Т. И. Статистические критерии выделения трендовых составляющих поля скоростей СВДЗК Карпато-Балканского региона // Геодезия, картография и аэрофотосъемка. 1989. Вып 49.
  4. Зоненшайн Л. П., Савостин Л. А. Ввеление в геодинамику. М., 1979.
  5. Киричук В. В., Скрыль В. А. Аномальне гравитационное поле и современные вертикальные движения земной коры Восточной Европы // Геодезия, картография и аэрофотосъемка. 1985 Вып. 41.
  6. Марченко А. Н. О представлении гравитационного потенциала системой потенциалов нецентральных моментов. К., 1986.
  7. Rapp R. The Earth's gravity field to degreeand order 180 using SEASAT altimeter data and other data, Report of the Department of Geodetic Science and Surveying, Report. №2 32, Ohio State University, Columbus, Ohio, 1981.