Кіберфізичні системи та їх програмне забезпечення

2018;
: pp. 34-38
School of Computer Science, Hubei University of Technology, China
Національний університет «Львівська політехніка»
Львівський національний аграрний університет
Національний університет “Львівська політехніка”

У зв’язку зі швидким розвитком кіберфізичних систем істотну увагу в світі звертають на різні аспекти їх формування й експлуатації. У 2014 р. NIST, USA створила Громадську робочу групу кіберфізичних систем для об’єднання широкого кола фахівців на відкритому громадському форумі, щоб допомогти визначити та сформувати їхні основні характеристики для керівництва розробленням та впровадженням «інтелектуальних» програм у різних сферах, серед яких розумні виробництво, транспортування, енергетика та охорона здоров’я. Важливим вважається питання програмного забезпечення, оскільки, по-перше, вказані системи складаються із великої, нерегламентованої кількості компонентів, рознесених у просторі й часі, а, по-друге, компоненти систем мають змогу самостійно, під власні потреби, додатково встановлювати необхідне програмне забезпечення, відоме як Middleware.

1. Микийчук М. М., Стадник Б. І., Яцишин С. П., Луцик Я. Т. (2017). Розумні вимірювальні засоби для кіберфізичних систем. Bимірювальна техніка та метрологія. – № 77. – С. 3–17.

2. "What is Middleware?". Middleware.org. Defining Technology. (2008). Retrieved 2013-08-11.

3. Ad-hoc Sensor Networks. http://www.brunel.ac.uk/cedps/electronic-computer-engineering/research-a...

4. Дорожовець М. М. (2014). Розділ «Кондиціювання сигналів сенсорів» // у кн. «Сенсори». – Львів: Бескид Біт. – C. 124–152.

5. Яцишин С. П., Микитин І. П., Кравець І. П. (2010). Пожежні сповіщувачі. Засади оптимізації роботи та алгоритми прийняття рішень // Пожежна безпека: № 17. – С. 14–19.

6. Олеськів О. М., Микитин І .П. (2014). Аналітичний огляд процедур та методів метрологічної перевірки програмного забезпечення // Вимірювальна техніка та метрологія: № 75. – С. 2–7.