ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ПОТОКів ВОДИ ТА ПОВІТРЯ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ НЕЙРОННої МЕРЕЖІ

2018;
: pp. 37-41
Національний університет “Львівська політехніка”
Національний університет “Львівська політехніка”

Викладено  результати  дослідження  залежності  похибки  прогнозування  температури  потоку  води  та повітря  від  кількості  входів  нейронної  мережі  та  перевірки  навченої  нейронної  мережі  на  експериментальних  даних. Наведено  формулу  температурного  перехідного  процесу  та  описано  створення  тестових  послідовностей  для  навчання нейронних мереж. Подано малюнки  та  опис  устав,  за  допомогою  яких  виконано  вимірювання  значень  температурного перехідного процесу. Описано результати проведених експериментальних досліджень.

[1]  F.  Bernhard, Handbuch  der  technischen  temperatur-messung. Springer Vieweg, 2014.

[2]  Н.  Ярышев,  Теоретические  основы  измерения нестационарной  температуры,  Ленинград,  СССР:  Энергоатомиздат, 1990.

[3] L. Michalski, K. Eckersdorf, J. Kucharski, J. McGhee, Temperature measurement, John Wiley & Sons, Ltd, 2001.

[4]  Н.  Ковальчук,  Е.  Полищук,  И.  Пытель,  К.  Семенистый,  Современные  методы  и  средства  определения динамических  характеристик  преобразователей.  Обзорная информация ТС-6, НИИТЭИ приборостроения, вып. 1, 1983.

[5] D.  Kriesel, A  Brief  Introduction  to Neural Networks, 2007,  [Online].  Available:     http://www.dkriesel.com/en/science/ neural_networks

[6]  R.  Bordawekar,  B.  Blainey,  R.  Puri,  Analyzing Analytics.  Morgan  &  Claypool  Publishers,  2015.

[7] О. Лопатко,  І. Микитин, “Похибки  прогнозування значення  температури  нейронними  мережами  за  ідеальним перехідним процесом”, Вимірювальна техніка та метрологія, вип. 78, с. 20–24, 2017.

[8]  S.  Augustin,  T.  Fröhlich, M.  Schalles,  S.  Krummeck, “Bilateral comparison for determining  the dynamic characteristic values of contact thermometers in fluids”, Journ. sensors & sensor syst.,  2018.  [Online]. Available:        https://doi.org/10.5194/jsss-7-331-2018.

[9] F. Lieneweg, Übergangsfunktion (Anzeigeverzögerung) von  Thermometern  –  Aufnahmetechnik,  Meßergebnisse,  Auswer-tungen, Archiv für Technisches Messen, 1964, R46–R53, 1964.

[10] H. Mammen, G.  Krapf, C. Hoffmann,  T.  Sasiuk, M. Pufke,  S.Marin,  T.  Fröhlich,  “Prüfeinrichtung  zur Untersuchung des  dynamischen  Verhaltens  von  Berührungsthermometern  in Wasser”, in Proc. TEMPERATUR 2017, 17 and 18 Mai 2017, PTB Berlin, Tagungsband, 2017, pp. 163–168.