Фактори впливу на якість та роздільну здатність зображень систем дистанційного зондування

Національний університет «Львівська політехніка»

В статті, розглянуто фактори впливу на якість формування та роздільну здатність зображення у сканері високої роздільної здатності (СВРЗ). Показано, що параметри стабілізації космічного апарату (КА), на якому встановлено СВРЗ з фотоприймачем з часовим накопиченням заряду (ЧНЗ), суттєво впливають на розмивання зображення, і це розмивання збільшується при зростанні кількості рядків накопичення у ЧНЗ-фотоприймачі. Проведено аналіз та моделювання  максимально-допустимого числа стадій накопичення у ЧНЗ-фотоприймачі типу СCD8091, застосованому у СВРЗ. Проаналізовано впливи відхилення номінальної (запланованої) висоти польоту КА над земною поверхнею на обмеження максимально-можливого  числа стадій накопичення. Отримані результати дають можливість оцінити впливи на якість роздільну здатність зображення, та вибрати компромісний варіант для отримання найкращого результату.

1. V. Kashkin and A. Suhin, Remote sensing of the Earth from space. Moscow, Russia: Logos, 2001. (Russian)
  2. “The quality criteria of the optical image”, http://aco.ifmo.ru/el_books/basics_optics/glava-9/glava-9-4.html (Russian)
  3. N.V. Riabova and D.N. Eskov, “Small satellites with optical-electronic equipment in Earth remote sensing programs”, Optycheskii zhurnal, no. 1, pp. 4-19, 1996. (Russian)
  4. I. Prudyus, V. Tkachenko, P. Kondratov, L. Lazko, and S. Fabirovskyy, “Spectral based approach to subpixel image formation”, Computational Problems of Electrical Engineering, vol. 6, no.1, pp. 87-92, Lviv, Ukraine: Lviv Polytechnic National University, 2013.
  5. N. Zakaznov, Applied optics. Moscow, Russia: Mashynostroenie, 1988. (Russian)
  6. M. Born and E. Wolf, Principles of Optics: Electro­magnetic Theory of Propagation, Interference and Diffraction of Light, UK: Cambridge University Press, 1999.
  7. I. Prudyus, V. Tkachenko, L. Lazko, and S. Fabi­rovskyy, “Sub-pixel Based Forming of High-Resolution Images”, Przeglad Elektrotechniczny (Electrical Review), no. 7, pp. 45–48, 2015.
  8. Y. Cho, Performance Characteristics of Time Delay and Integration (TDI) Satellite Imager for Altitude Change and Line-Of-Sight Tilt over Spherical Earth Surface, Korea: Korean Aerospace Research Institute, 2002.
  9. F. Hwang and C. Liu, “Asynchronous imaging mode simulation and its effect on TDI-CCD imager” in Proc. The Fourth Asian Space Conference 2008, Taipei, Taiwan, October 1-3, 2008.