Дослідження сучасних геодинамічних процесів тектономагнітним методом в районі розташування Рівненської АЕС

Карпатське відділення Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України; Інститут геофізики імені С. І. Субботіна НАН України
Карпатське відділення Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України
Carpathian branch of S. I. Subbotin name Institute of geophysics of NAS of Ukraine
Карпатське відділення Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України
Карпатське відділення Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України

Наводяться результати тектономагнітних досліджень в районі розташування Рівненської АЕС. Виявлено зони аномальних часових змін геомагнітного поля та встановлено їх зв'язок з неотектонічними активними глибинними розломами - Гориньскнм і Чарторийським. Інтерпретація тектономагнітних аномалій виконана в класі моделей вертикальних і похилих контактів (розривів) на основі електрокінетичного ефекту. Кількісні, оцінки величин змін пружних напружень в розломних зонах свідчать про їх помірної сучасної тектонічної активності. Рекомендується організація безперервних режимних геомагнітних спостережень в зонах тектономагнітних аномалій.

1. Максимчук В.Ю. Динаміка аномального геомагнітного поля і її застосування для вирішення проблем глибинної та прикладної геофізики. - Дисертація на здобуття вченого ступеня доктора фізико-математичннх наук,- Львів. 1996 - 388 с.
  2. Кузнецова В.Г. Максимчук В.Ю.. Городиський Ю.М Застосування тектономагнітних досліджень для вивчення сучасної тектонічної активності літосфери // Геолого-геофізичні проблеми сейсмічного районування Західних областей України - Львів 1993,- с.59 - 63 (Препр./ НАН України. ІППММ: 17-93).
  3. Гарецкий Р.Г., Глушко В.В., Крылов Н.А., Палиенко В.П., Распопова М.Г., Чернявский Г.В., Чирвинская M.B., Шпак П.Ф. Тектоника нефтегазоносных областей юго-запада СССР, - М: Наука. 1988,-85 с.
  4. Палиенко В.П. Новейшая геодинамика и её отражение в рельефе Украины,- К.; Наукова думка. 1992,- 116 с.
  5. Kuznetsova V.G., Maksimchuk V.E. Tectonomagnetic investigations for study of structure and recent geodynamics of lithosphere of the Carpathian region / J. Geophysics and Geodynamics. v.l, N1, - Lviv, 1994. - p.31-42.
  6. Sasai Y. Application of the elasticity theory of disllocations to tectono-magnetic modelling // Bull. Earthq.Res. Inst.. 1980. 55. pp.387-447.
  7. Ребиндер П.А. Электрокинетические свойства капиллярных систем.- М.: Изд-во АН СССР -1966.
  8. Kormiltzev V.V., Shapiro V A., Mezentzev A.N. Magnetic field of filtration currents./ Electromagnetic Phenomena Related to Earthquakes Prediction., Tokyo 1994, p. 641- 645.
  9. Murakaini H., Mizutani H, Nabetani S. Self-potential anomalies associated with an active fault // J. Geomag. Geoelectr.- 1984,- 36,- p.351 - 376.
  10.  Fitiennan D.V. Calculation of magnetic fields due to steady-state current systems / Proceedings of the Lawrence Berkeley Laboratory Workshop on Modelling and Electromagnetic Methods, Univ. of Calif., Berkeley. 1978, p. 175-189
  11. Городиський Ю.М. Дослідження механізмів та інтерпретація аномальних часових змін геомагнітного поля. - Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук.- Львів, 1998,- 162 с.
  12. Городиський Ю.М, Максимчук В.Ю. Деякі аспекти геомагнітних вимірювань, пов'язані з Sq-варіацією // Геофіз. журнал. - 1997.-N5.-C.74-78.
  13. Яновский Б.М. Земной магнетизм,- Ленинград ЛГУ- 1978.-592 с.