Застосування геоелектричних та дистанційних методів для пошуків рудних корисних копалин

Інститут прикладних проблем екології, геофізики та геохімії
Інститут прикладних проблем екології, геофізики та геохімії
Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України

Аналізуються результати експериментальної апробації геоелектричних методів становлення короткоімпульсного електромагнітного поля (СКІП), вертикального електрорезонансного зондування (ВЕРЗ), а також технології обробки та інтерпретації супутникових даних з метою “прямих” пошуків рудних корисних копалин і водоносних колекторів.

1. Левашов С.П., Якимчук Н.А., Корчагин И.Н.  Электрорезонансное зондирование и его использование для решения задач экологии и инженерной геологии // Геологический журнал. - 2003. - №  4. - С. 24-28.
  2. Левашов С.П., Якимчук Н.А., Корчагин И.Н., Пищаный Ю.М.  Возможности геоэлектри-ческих методов при поисках и разведке объектов с рудной минерализацией // Научный вестник НГУ. – 2005, № 9. – С. 69-72.
  3. Левашов С.П., Якимчук Н.А., Корчагин  И.Н., Дегтярь Р.В., Божежа Д.Н.  Обнаружение и картирование геоэлектрическими методами зон повышенного газонасыщения на угольных шахтах // Геофизика. – 2006. – № 2. – С.  58-63.
  4. Левашов С.П., Якимчук Н.А., Корчагин И.Н., Разин Д.В., Юзленко А.Т.  О возможности картирования геоэлектрическими методами скоплений углеводородов в кристаллических породах // Геоинформатика. – 2010а. – № 1. – С. 22-32.
  5. Левашов С.П., Якимчук Н.А., Корчагин И.Н., Зейгельман М.С., Пищаный Ю.М.  Поиски и картирование водоносных горизонтов различной минерализации геоэлектрическими методами // Геоинформатика. – 2010б. – № 2. – С. 19-25.
  6. Левашов С.П., Якимчук Н.А., Корчагин И.Н., Божежа Д.Н. Оперативное решение задач оценки перспектив рудоносности лицензион­ных участков и территорий в районах действую­щих промыслов и рудных месторождений // Геоинформатика. – 2010в. – № 4. – С. 23-30.