економічна безпека

Профілактика щодо правопорушень засобами адміністративного права у фінансово-економічній сфері

Метою даної статті є отримання результатів при застосуванні наукового аналізу теоретико-методологічних та адміністративно-правових засад профілактики правопорушень у фінансово-економічній сфері засобами адміністративного права, визначено поняття, особливості профілактики правопорушень у фінансово-економічній сфері та адміністративно-правові засади її реалізації. 

Економіка в системі забезпечення національної безпеки України

Досліджено зв’язок економічного розвитку і стану національної безпеки. Проаналізовано підходи до вирішення проблеми економічного розвитку у контексті формування ефективної системи національної безпеки України

Удосконалення організаційного механізму забезпечення економічної безпеки України

Охарактеризовано сутність та зміст механізму забезпечення економічної безпеки та виявлено, що він є багатоструктурною складовою частиною національної безпеки, яка складається із взаємозалежних та взаємопов’язаних складників: функціонально-структурних, секторально-галузевих, просторово-територіальних (регіональних), які взаємодіють між собою та навколишнім середовищем із метою ефективного функціонування системи загалом.

Державна фіскальна служба України як суб’єкт забезпечення податкової безпеки держави

У статті наголошено на необхідності забезпечення економічної безпеки
України крізь призму її компонентів, серед яких є система податкової безпеки не
лише підприємства на мікрорівні, а й держави загалом. Оновлено підхід щодо ознак
та поняття податкової безпеки, зокрема й суб’єктом забезпечення якої є Державна
фіскальна служба України. Окремо наголошено на недоліках у формуванні та
реалізації податкової та митної політики з позиції забезпечення безпекової
складової держави

Вплив соціальних мереж на корпоративну інформаційну та економічну безпеку

У статті здійснено огляд основних загроз інформаційної та економічної безпеки комерційних структур, що виникають у зв’язку з масовим поширенням сервісів соціальних мереж. Пропонуються також декілька засобів захисту від таких загроз.

ОЦІНКА ДІЄВОСТІ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ ПІДПРИЄМСТВ – СУБ’ЄКТІВ ЗЕД

Систематизовано методичні підходи до оцінювання економічної безпеки підприємства, запропоновано авторське трактування дієвості системи управління економічною безпекою підприємства, діагностовано стан економічної безпеки досліджуваного підприємства, удосконалено методику оцінювання дієвості системи управління економічною безпекою, яку апробовано на матеріалах підприємства, що здійснює зовнішньоекономічну діяльність.