порушені землі

Моніторинг геолого-гідрологічних умов і способів розроблення родовищ сірки Передкарпатського басейну

На основі моніторингу виявлено складні геолого-гідрологічні умовиПередкарпатского сірконосного басейну. Серед них особливе значення мають обводненість і закарстованість території басейну, різна глибина і потужність рудного пласта. Тому виникла необхідність у використанні системи, комплексу і способів розробки окремих родовищ сірки.

Методологія еколого–ландшафтного моніторингу порушених земель (на прикладі Роздільського кар’єру)

Проаналізовано умови виникнення і розвитку моніторингу як комплексного науково-інформаційної системи спостереження за різними природними та антропогенними об'єктами та явищами. Запропоновано методику здійснення еколого-ландшафтного моніторингу порушених земель в процесі відкритих промислових розробок родовищ самородної сірки.

Класифікація техногенних ґрунтів: сучасні методичні підходи

Проаналізовано і дано генетико-морфологічну оцінку існуючих класифікацій, що дасть можливість в майбутньому значно вдосконалити їх з урахуванням сучасних методичних підходів. Особливу увагу необхідно звернути на термінологію окремих таксономічних одиниць, використаних при класифікації техногенних грунтів.

Особливості бонітування техногенних ґрунтів

Встановлено, що бал бонітету техногенних грунтів значною мірою залежить від їх фізико-хімічних властивостей, методів визначення, а також від природних і антропогенних чинників, які враховуються при бонітування за допомогою поправочних коефіцієнтів.