рішення

Про рішення лінійної задачі Молоденського методом малого параметра

Лінійна задача Молоденського, як відомо, полягає у визначенні аномального потенціалу в зовнішньому просторі фізичної поверхні Землі s з точністю порядку квадрата її стиснення по виміряним на s аномалій сили тяжіння. Вона представлет собою зовнішню граничну задачу для рівняння Лапласа з простих умов.

Точне рішення рівняння Ейлера для деякої моделі атмосфери.

При визначенні рівняння світловий кривої рішення рівняння Ейлера представляється у вигляді ряду Тейлора. Однак, як правило область його збіжності встановити не вдається. Тому пропонуємо отримати точне рішення даного зрівняні для деякої моделі атмосфери.

Створення нового технологічного процесу повного перероблення розчину стебницького хвостосховища у кондиційні продукти – натрію хлорид і бішофіт

In this article the new technological process of complete processing of solution Stebnik’s tailings on the basis a complex experimental researches, which involves the use of standard equipment, is developed. It enables to get two conditioned products (sodium chloride and bishofit) and potassium-magnesium fertilizer. The cyclic using of organic extractant in the process enables dramatically reduce material costs of processing tailings solution and provides ecological completeness of the process.

Структурна організація полімерних металокомплексів з водою або фенантроліном і їх вплив на люмінесцентні властивості

Одержано мономер – 2-метил-5-фенілпентен-1-діон-3,5, його сольватний металокомплекс з водою на основі європію, гібридний металокомплекс з фенантроліном та нові металополімери на їх основі. Проведені дослідження показали, що конфігурація хелатного вузла під час полімеризації не змінюється. З використанням електронного мікроскопу встановлено рівномірний розподіл металу в полімерній матриці синтезованих металополімерів. Порівняння електронних спектрів поглинання мономерів і полімерів показало ідентичне координаційне оточення йону лантаніду в обох випадках.

Ентальпії змішування лаурилметакрилату з деякими органічними розчинниками

Калориметричним методом визначені ентальпії змішування бінарних систем лаурилметакрилату з гексаном, бензеном, 1,2-дихлоретаном та оцтовою кислотою за температури 293 К та атмосферного тиску. Концентраційні залежності ентальпії змішування апроксимовані степеневими поліномами. Для системи оцтова кислота - лаурилметакрилат ентальпія змішування набуває додатних значень у всьому дослідженому діапазоні концентрацій, а для решти досліджених систем ентальпія додатна для концентрацій розчинника вищих за 25 % мол.