сейсмічний моніторинг

Організація сейсмічного моніторингу атомних електростанцій України

Наведено основні напрямки Плану заходів з оцінки сейсмічної небезпеки і перевірки сейсмостійкості діючих АЕС, затверджених ДКЯРУ та ДП НАЕК “Енергоатом”, які є підставою для виконання робіт з організації систем сейсмічного моніторингу АЕС України. Показано досвід фахівців ІГФ НАНУ у даній галузі. Визначено основні принципи побудови, їх мету та задачі. Наведено, як приклад, розробку ТЗ на проектування системи для Рівненської АЕС. Окреслено стан справ для кожної з АЕС та ближчі перспективи реалізації проектів.

Досвід сейсмічного моніторингу майданчиків розміщення АЕС на Східно-Європейській платформі

Наведено результати використання тимчасових пересувних малоапертурних сейсмічних антен для контролю стабільності стану геологічного середовища в період будівництва АС в Ленінградській і Нижегородської областях.

Геофізична обсерваторія „Петрозаводськ”

24 січня 2013 р. на території Ботанічного саду Петрозаводського державного університету (ПетрДУ) співробітниками Інституту геології КарНЦ РАН, Полярного геофізичного інституту КНЦ РАН, Гірничо-геологічного факультету ПетрГУ відкрита Геофізична обсерваторія.

Проведення сейсмічних спостережень на тимчасово організованих пунктах у районі розташування Запорізької АЕС

Показано актуальність проведення тимчасових інструментальних сейсмологічних спостережень в районі розташування Запорізької АЕС. Наведено терміни та етапи виконання спостережень, типи реєструючої апаратури - широкосмуговий сейсмометр GURALP CMG-40TD та акселерометри GURALP CMG-5TDE, топологію тимчасових пунктів сейсмічних спостережень та конструктивні особливості їх облаштування. Приведено основні результати обробки цифрових записів сейсмічних подій, складено каталоги основних типів подій - телесейсмічних, регіональних, вибухів.