вимірювання

Дослідження термічної інерційності термоперетворювачів для вимірювання температури газових потоків

Температура газових потоків є важливим параметром під час проведення досліджень процесів тепло-масообміну, в області газової динаміки, а також і в промисловості. Тому необхідно забезпечити високий рівень вимог до точності та надійності первинних засобів вимірювання температури. Засадничими вимогами, зокрема, є простота конструкції термоперетворювача, його низька термічна інерційність, малі розміри, висока надійність під час експлуатації в агресивних середовищах при високих значеннях температури та тиску.

Методика визначення часу термічної реакції термоперетворювачів для вимірювання температури газових потоків

Температура  газових  потоків  є важливим параметром технологічного процесу, визначає кількісні і якісні показники вихідного продукту, наявність браку, стан технологічного обладнання, а також безпеку функціонування процесу. Тому вимірювання її  необхідно проводити неперервно, з високою точністю, невеликою інерційністю і високою надійністю, оскільки інформативний сигнал про значення температури використовується в інформаційно-вимірювальних системах та автоматичних системах контролю та регулювання.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МЕТРОЛОГІЧНОЇ НАДІЙНОСТІ ВИМІРЮВАНЬ

У статті запропоновано підхід щодо дослідження метрологічної надійності вимірювань з урахуванням умов  та  режимів  функціонування  засобів  вимірювальної  техніки,  оснований  на  проміжному  контролі  середньоквадратичного відхилення результатів вимірювань.

ІСТОРИЧНІ ПОСТАТІ У ЦАРИНІ МЕТРОЛОГІЇ ГАЛИЧИНИ – ПРОФЕСОР ДОКТОР Й. К. ЛІСҐАНІҐ (1719–1799)

Описано життєвий шлях та професійну діяльність видатного вченого – професора, д-ра Йозефа Ксавера Лісґаніґа  (1719–1799). Особливу  увагу  звернуто  на  виконані  ним  перші  градусні  вимірювання  в Австрійській  імперії, кадастрове картографування Галичини, Володимирії та Буковини та створення першої державної метрологічної служби в Галичині, а саме у Львові. 

Аналіз шкал вимірювань

Розглянуто й проаналізовані основні питання теорії та принципи систематизації типів шкал вимірювань. Розглянуто види властивостей емпіричних об’єктів та особливості їх прояву і відповідні їм шкали вимірювань. Вибір і використання тієї чи іншої шкали і, відповідно, методики вимірювання залежить від виду вимірюваної величини та способу отримання вимірювальної інформації, тобто способу порівняння розмірів величин.