зовнішньоекономічна діяльність

Дослідження впливу крос-культурних відмінностей на здійснення зовнішньоекономічної діяльності підприємства

Досліджено сутність та особливості крос-культурних відмінностей, проаналізовано причини їх виникнення на шляхи подолання в процесі здійснення зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Охарактеризовано основні проблеми, що ускладнюють процес бізнес-взаємодії підприємств з іноземними партнерами, серед яких, низький рівень міжкультурної компетенції персоналу та недостатнє використання сучасних інформаційних технологій. Проаналізовано модель міжкультурної чутливості Мілтона Беннетта, визначено її ключові етапи та можливості застосування у діяльності підприємств.

Впровадження нових технологій менеджменту на підприємствах при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності

Досліджено теоретико-прикладні аспекти впровадження нових технологій менеджменту на підприємствах при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності. Запропоновано технологію впровадження контролінгу, етапами якої є: прийняття рішення про необхідність впровадження контролінгу; визначення базових засад функціонування контролінгу; впровадження контролінгу; реалізація заходів щодо впровадження контролінгу; контроль та регулювання реалізації контролінгу на підприємстві при здійсненні зовнішньо-економічної діяльності.

Рекомендації з імплементування інструментів штучного інтелекту в управління ТОВ «Трейдукрсервіс» при виході на іноземні ринки

Розглянуто інструменти на основі штучного інтелекту (ШІ) та можливість їх застосування в управлінні діяльністю підприємства при виході на іноземні ринки. Авторами досліджуються інструменти штучного інтелекту та виокремлюється їхня доцільність в управлінні підприємством при виході на іноземні ринки, а також ключові аспекти їх імплементування у практичній діяльності підприємства, зокрема, ТОВ «ТрейдУкрСервіс».

Формування моделі управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємств на засадах сталого розвитку

У статті описано основні етапи механізму управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємств на засадах сталого розвитку. Дослідження базується на аналізі наукових доробків вітчизняних та зарубіжних науковців, а також на основі практики управління зовнішньоекономічною діяльністю міжнародних та українських компаній.

Some Aspects of the Legal Regulation of Foreign Economic Activities on the Basis of the Association Agreement with the European Union

Стаття висвітлює актуальність та необхідність реформ у сфері зовнішньоекономічної діяль­ності, яка тісно пов’язана з правовим регулюванням послуг. Стаття детально аналізує  концепції правового регулювання послуг та акцентує увагу на відмінностях між матеріальними та нематеріальними послугами, їх правовою класифікацією та специфікою в контексті зовнішньоекономічної діяльності.

Особливості використання документарних форм міжнародних розрахунків в Україні

Проаналізовано особливості використання документарних форм міжнародних розрахунків суб’єктами господарювання України, зокрема, переваги та недоліки, вимоги щодо використання документарних форм міжнародних розрахунків, а також основні напрями інноваційних підходів щодо вдосконалення їх застосування. Окреслено перспективи розвитку документарних форм міжнародних розрахунків в Україні. Розроблено етапи ухвалення рішення щодо використання документарного акредитиву під час здійснення експортної операції.

Оцінювання впливу ризиків зовнішньоекономічної діяльності

Розглянуто різні підходи щодо сутності трактування поняття «ризик». Охарактеризовано різні види ризиків, які можуть впливати на підприємство при здійсненні ним зовнішньоекономічної діяльності. Сформовано процес оцінювання впливу ризиків зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних компаній через формування системи показників. Описано кожен окремий етап рекомендованого процесу. Наведено характеристику якісного та кількісного методу оцінювання. Підкреслено, що вибір ризиків, і відповідно, показників їх оцінювання залежить від об’єкту дослідження, отриманої інформації та призначення.

Проблеми вибору та реалізації стратегій конкурентоспроможності у контексті забезпечення розвитку тов «УА.Консалтинг» на європейських ринках

У статті досліджуються сутність конкурентоспроможності та вибору ефективної конкурентної стратегії на основі літературних джерел, наукових досліджень, а також чинних нормативно-правових актів. Авторами розглядаються проблеми вибору та реалізації стратегії конкурентоспроможності з якими зустрічається підприємство в умовах сьогодення, розробляються плани розв’язку існуючих проблем та шляхи їх вирішення. У статті також надається обґрунтування результативності рекомендованих заходів та переваги й недоліки від їх впровадження.

Оцінювання ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства (на прикладі ПрАТ «Могилів-Подільський консервний завод»)

Для українських підприємств сьогодні, в умовах війни, активізація ЗЕД та підвищення її ефективності є критично важливими завданнями. У статті здійснено дослідження різних підходів до оцінювання ефективності та результативності ЗЕД підприємств. На прикладі ПрАТ «Могилів-Подільський консервний завод» продемонстровано застосування пропонованої методики оцінювання ефективності ЗЕД із оптимізацією системи критеріїв і показників аналізу, а також пошуку резервів підвищення експортного потенціалу, і відповідно й ефективності експортної діяльності загалом.

Ціннісно-цільове управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства: модель та проблеми застосування

Розглянуто особливості застосування ціннісно-цільової моделі в управлінні зовнішньоекономічною діяльністю підприємства. Досліджено модель ціннісно-цільового управління зовнішньоекономічною діяльністю, її складові елементи, а також ключові аспекти застосування у практичній діяльності підприємства.