Необхідність застосування моніторингу управління підприємствами в умовах переходу до зеленої енергетики

2024;
: cc. 10 - 18
Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет «Львівська політехніка»

Розглянуто сутність поняття моніторингу управління підприємствами в умовах переходу до зеленої енергетики, концепцію його реалізації та проблеми його проведення. Виявлено основні проблеми у сфері зазначеного моніторингу у контексті умов вітчизняного бізнесу. Підкреслено значущість моніторингового звіту з управління в умовах переходу до зеленої енергетики та деталізовано його управлінські функції, що дають змогу поєднати стратегічні цілі компанії та короткотермінові її дії у контексті переходу до зеленої енергетики. Розглянуто проблему індикаторного наповнення моніторингового звіту. Розвинуто модель основних процесів управління в умовах переходу до зеленої енергетики, які формуються на підставі моніторингового звіту.

1. Біла С. О., Овчаренко К. Ю. Роль “зеленої енергетики” у забезпеченні міжнародної економічної безпеки. Стратегія розвитку України. 2019. № 1. С. 26–34.
  2. Скороход І. С., Горбач Л. М. Розвиток зеленої економіки в країнах Європейського Союзу. Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Серія: Економіка і управління. 2019. Т. 30. № 2. С. 17–21.
  3. Зябіна Є. А., Люльов О. В., Пімоненко Т. В. Розвиток зеленої енергетики як шлях до енергетичної незалежності національної економіки: досвід країн ЄС. Науковий вісник Полісся. 2019. № 3. С. 39–48.
  4. Сагайдак І. С., Балагура О. О., Макаренко В. В. “Зелена” енергетика в контексті загроз економічній та національній безпеці. Економіка та держава. 2020. № 6. С. 113–117.
  5. Михайлова Л., Семенишина І., Шпатакова О. Зелена енергетика як чинник енергетичної неза- лежності України. Економіка та суспільство. 2023. № 47.
  6. Поліщук С. В., Коцюбайло М. Р. “Зелена” енергетика як інструмент набуття енергетичної незалеж- ності вітчизняними підприємствами. Економічний простір. 2022. № 181. С. 183–187.
  7. Корінний С. О., Міхайлуца М. К., Бондаренко А. Г. “Зелена” енергетика – порятунок чи загроза для світової економіко-енергетичної системи? Східна Європа: економіка, бізнес та управління. 2021. № 29. С. 3–7.
  8. Швиданенко Г. О., Ревуцька Н. В. Формування бізнес-моделі підприємства: навч. посіб. Київ: КНЕУ, 2013. 423 с.
  9. Галіцін В. Д. Системи моніторингу. Київ: КНЕУ, 2000. 231 с.
  10. Кобєлєва Т., Перерва П. Методичні засади моніторингу показників енергетичної безпеки в діяльності бізнес-структур. Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит. 2023. № 3 (181). С. 33–42.
  11. Добровольська В. В. Поняття та види моніторингу у сфері господарювання. Право і суспільство. 2014. № 4. С. 95–100.
  12. Перерва П. Г., Шаульська Л. В., Кобєлєва Т. О. Формування та використання системи моніторин- гу підприємницьких ризиків як запорука сталого розвитку бізнес-структур. Економіка і організація управ- ління. 2023. № 34–44.
  13. Моніторинг  в  економіці:  [Електронний  ресурс].  Режим  доступу:  http://uk.wikipedia.org/wiki/Моніторинг_в_економіці
  14. Шульга О. А. Базові моделі моніторингу у системі стратегічного розвитку організації. Підпри- ємництво та інновації. 2023. № 29. С. 106–113.
  15. Odrekhivskyi M., Pshyk-Kovalska O., Zhezhukha V., Ivanochko I. Intelligent Management of Enterprise Business Processes. Mathematics. 2023. 11(1). P. 78.
  16. Галіцин В. К., Суслов О. П., Самченко Н. К. Концептуальні засади моніторингу. Бізнес Інформ. 2013. № 9. С. 330–335.
  17. Kuzmin O., Ovcharuk V., Zhezhukha V. Administration Systems in Enterprises Management: Assessment and Development. In: Kryvinska N., Greguš M. (eds.). Developments in Information & Knowledge Management for Business Applications. Studies in Systems, Decision and Control. 2021. Vol. 330. Springer, Cham. Pp. 201–229.
  18. Козик В. В., Панкова Л. А., Карп’як Я. С. Зовнішньоекономічні комерційні операції та контракти: навч. посіб. Львів: Оксарт. 1998.