ІСТОРИКО-АРХІТЕКТУРНА ХАРАКТЕРИСТИКА МІСТА СКОЛЕ ДО ПОЧАТКУ ПРОМИСЛОВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

Автори:
Інститут народознавства НАНУ, Львів

Проаналізовано процес виникнення та становлення міста Сколе. Визначено рівень впливу власників міста Сколе на планувальну структуру, оборонну, торговельну, ремісничу, адміністративну, репрезентативну, духовно-релігійну, культурно-освітню функції. Розглянуто колонізаційні процеси, які відбувались на Сколівщині

Chlebowski, B., 1890. Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich. T. X. Warszawa : nakł. Filipa Sulimierskiego i Władysława Walewskiego.

Gintl, H.E. 1873. Wykaz udziału Galicyi i wielkiego księztwa Krakowskiego na powszechnej wystawie 1873 w Wiedniu. Wiedeń : nakł. reprezentacyi wiedeńskiej galicyjskich komisyj wystawowych.

Kriegsarchiv des Österreichischen Staatsarchivs in Wien. Josephinische Landesaufnahme, 1763—1787. — B IXa 390. — B. 197.

Papée, F. 1891. Skole i Tucholszczyzna: monografia historyczna. Lwów : Gubrynowicz i Schmidt.

Белей, І.М., 1889. Слово про гр. Альфреда Потоцького, Діло, [online] 10 (22) мая 1889. Доступно: < https://zbruc.eu/node/22649> [Дата звернення 17 Жовтень 2018].

Гучковский, Ст., 1870. Литературный Сборник издаваемый Галицко-русскою Матицею. Львов: книгопечатня Ставропигийского Института, с.79.

Нагорна, О., 1996. Підземні таємниці Карпат. Краєзнавство і туристика. Вип. 1—2. Львів.

Тарас, В, 2015. Вплив містобудівних чинників періоду бароко на розпланування резиденційних садово-паркових закладень Галичини. Народознавчі зошити, 1 (121). Львів:  Інститут народознавства, 2015.

Тронько, П.Т., та ін., ред., 1968. Історія міст і сіл Української РСР: В 26 т. Т. Львівська область.  Київ: Укр. рад. енцикл. АН УРСР.