ТВОРЧІСТЬ ФРАНЦИСКА ОЛЕНСЬКОГО ТА ЙОГО СКУЛЬПТУРНІ ТВОРИ В ОЗДОБЛЕННІ СПОРУД ЛЬВОВА

Автори:
Lviv Polytechnic National University
Department of Architecture and Conservation Lviv Polytechnic National University

Франциск Оленський залишається однією з найоригінальніших у свій час постатей молодшого покоління львівського бароко другої половини XVIII століття, творча спадщина якого є вагомим внеском в історію розвитку мистецтва та культури України. У статті досліджено стилістичні особливості мистецьких скульптурних творів Ф.Оленського періоду пізнього бароко в оздобленні сакральних та житлових споруд Львова. На основі праць попередніх досліджників творчості Франциска Оленського детально проаналізовано  мистецьку спадщину скульптора та виявлено основні особливості пластичного вирішення скульптурних творів митця. В процесі дослідження вивчено технічний стан мистецьких творів та запропоновано консерваційно-реставраційні заходи для захисту від подальшого руйнування.

Vuytsyk V. (1979). Derzhavnyy istoryko-arkhitekturnyy zapovidnyk u Lʹvovi / V. S. Vuytsyk. – Lʹviv : Kamenyar, S.19;

Voznytsʹkyy B. Olensʹkyy F (1995). Kataloh vystavky / Borys Voznytsʹkyy. – Lʹviv, S. 3–31;

Krvavych D. (1998). Ukrayinsʹka skulʹptura periodu rokoko / Dmytro Krvavych // Zapysky Naukovoho tovarystva imeni Shevchenka. T. 236 : Pratsi Komisiyi obrazotvorchoho ta uzhytkovoho mystetstva.– Lʹviv., S. 150–152;

Vuytsyk V. (2004). Z istoriyi lʹvivsʹkykh kamʺyanytsʹ. Ploshcha Rynok, 3 / Volodymyr Vuytsyk // Vybrani pratsi : do 70-richchya vid dnya narodzhennya. Visnyk instytutu «Ukrzakhidproektrestavratsiya», chys. 14 – Lʹviv., S. 122–123.

Wujcyk W. (1998). Wiadomości o życiu i twórczości Franciszka Olędzkiego… // Sztuka kresów wschodnich: materiały sesji naukowej. № 3– Kraków, S. 281–294.

Gębarowicz M. (1986) Prolegomena do dziejów lwowskiej rzeźby rokokowej/ Artium Quaestiones. t. 3. – Poznań., S. 5– 46: il.

Hornung Z. (1976) Olędzki (Olęcki, Olenski, Oleński) Franciszek (ok. 1745– 1792). S. 792– 793.