Розроблення методу визначення діапазону значень величини вимірюваного електричного опору

2012;
: cc. 227 - 232

А. Пукач, В. Теслюк, Р.-А. Іванців, М. Лобур

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра систем автоматизованого проектування

Розроблено метод визначення діапазону значень величини вимірюваного електричного опору, алгоритм і модель функціонування на основі кольорових мереж Петрі, та схемну модель підсистеми визначення діапазону значень величини вимірюваного електричного опору, які виступають ефективним інструментом під час розв’язання задачі вимірювання малих величин електричного опору в МЕМС.

In this paper method for measured electric resistance value range determining, algorithm and functioning model based on colored Petri nets, and schematic model of measured electric resistance value range determining subsystem, that appears as effective tool for solving the problem of measuring small quantities of electric resistance in MEMS.

1. Kruglick J. J. EFAB Technology and Applications / J. J. Kruglick, A. Cohen, C. Bang // MEMS: Design and Fabrication / [Mohamed Gad—el—Hak, ed.]. – 2nd ed. – Boca Raton: CRC Press, 2006. – 664 p.
  2. Колпаков Ф. Ф. Микроэлектромеханические устройства в радиотехнике и системах телекоммуникаций: [учеб. пособие] / Ф. Ф. Колпаков, Н. Г. Борзяк, В. И. Кортунов. – Харьков: НAУ ХАИ, 2006. – 82 с.
  3. Minhang Bao Analysis and Design Principles of MEMS Devices, – 1st edition: Elsevier Science, 2005 – 328 p.
  4. James J. Allen Micro Electro Mechanical System Design, – 1st edition: CRC Press, 2005 – 496 p.
  5. Marc J. Madou Fundamentals of Microfabrication: The Science of Miniaturization, – 2nd edition: CRC Press, 2002 – 752 p.
  6. Пукач А., Іванців Р., Теслюк В. Методи та схеми вимірювання значення невідомого опору електричного кола. Технічні вісті: Науково- публіцистичний часопис «Львівська політехніка». Львів: Видавництво НУ"Львівська політехніка». – 2010. – С. 160–163.
  7. Джеймс Питерсон Теория сетей Петри и моделирование систем: Пер. с англ. – М.: Мир, 1984. – 264 с.
  8. Котов В.Е. Сети Петри. – М.: Наука. Главная редакция физико- математической литературы, 1984. – 160 с.
  9. Васильев В.В., Кузьмук В.В. Сети Петри, параллельные алгоритмы и модели мультипроцессорных систем. К.: Наук. думка, 1990. – 216 с.
  10. James L. Peterson A Note on Colored Petri Nets, Information Processing Letters, Volume 11, Number 1, (August 1980), pages 40–43.
  11. Kurt Jensen, Lars M. Kristensen. Coloured Petri Nets: modelling and validation of concurrent systems: 1st edition – Springer, 2009. – 395 p.