Статистичний аналіз складних залежностей у тексті

2015;
: сс. 228 - 236

Бісікало О.В. Статистичний аналіз складних залежностей у тексті / Бісікало О.В. // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2015. – № ___ : Інформаційні системи та мережі. – С. ___–___. – Бібліографія: 9 назв.

Бісікало О.В.

Вінницький національний технічний університет, кафедра автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки

Розглянуто обґрунтування підходу до застосування складних залежностей між словоформами для розв’язання задач семантичного аналізу тексту. Сформульовані основні положення підходу та визначені у вигляді гіпотез основні його переваги. Запропоновано формальне поняття предметної області. Отримано статистичні та інформаційні оцінки зв’язків між лемами тексту, які технологічно можна визначити за допомогою сучасних лінгвістичних пакетів, зокрема DKPro Core.

1. Квєтний Р.Н. Морфологічний аналіз слова на основі асоціативно-статистичного підходу / Р.Н. Квєтний, О.В. Бісікало, І.А. Кравчук // Вісник ЧДТУ. — 2010. — № 3. — С. 132–135.
2. Kechedzhy K. E. Rank distributions of words in additive many-step Markov chains and the Zipf law [Електронний ресурс] / K. E. Kechedzhy, O. V. Usatenko, V. A. Yampol’skii. — Режим доступу: http://arxiv.org/pdf/physics/0406099.pdf.
3. Каніщева О.В. Використання карт відношень (TRM) для автоматичного реферування / О.В. Каніщева // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». — 2013. — № 770 : Інформаційні системи та мережі. — С. 108–122.
4. Free ebooks — Project Gutenberg [Електронний ресурс] / Project Gutenberg Literary Archive Foundation. — Режим доступу: https://www.gutenberg.org/
5. Бісікало О.В. Метод вилучення образних знань з англомовного тексту на основі інструментальних засобів пакету DKPro Core / О.В. Бісікало, І. Гуревич // Контроль і управління в складних системах: ХІI міжнар. конф., 14-16 жовтня 2014 р.: тези доповідей. — Вінниця, 2014. — С. 51.
6. Бочаров П. П. Теория вероятностей. Математическая статистика / П. П. Бочаров, А. В. Печинкин. — М.:Наука, 1998. — 325 с.
7. Фрумкина Р. М. Статистические методы изучения лексики. / Р. М. Фрумкина. — М.:Наука, 1964. — 115 с.
8. Kotsyba N. Overview of the Ukrainian language resources within the multilingual European MULTEXT-East project, v. 4 / Natalia Kotsyba // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». — 2013. — № 770 : Інформаційні системи та мережі. — С. 122–129.
9. Бісікало О.В., Яхимович О.В. Метод визначення ключових слів англомовного тексту на основі DKPro Core // Технологический аудит и резервы производства: Информационные технологии. — 2015. — Том 1, № 2(21). — С. 26–30.