Аналогова ФАПЧ як схемотехнічна основа ЧМ радіоприймачів

2016;
: сс. 74 - 82
Національний університет «Львівська політехніка»

Використання пристроїв фазового автопідстроювання частоти (ФАПЧ) як демодулятора сигналів з частотною модуляцією (ЧМ) дає змогу понизити поріг завадостійкості ЧМ радіоприймачів.

Розглядаються характеристики і схемотехніка ЧМ демодуляторів, виконаних на основі аналогового пристрою ФАПЧ: діодних і транзисторного фазових детекторів, фільтрів нижніх частот, керованих напругою гетеродинів.

1. Кантор Л. Я., Дорофеев В. М. Помехоустойчивость приема ЧМ сигналов. Москва: Связь, 1977. 336 с. 2. Шахгильдян В. В., Ляховкин А. А. Системы фазовой автоподстройки частоты. Москва: Связь, 1972. 448 с. 3. Павлов Б. А. Фазовая автоподстройка — частотный демодулятор // Изв. Вузов СССР. Радиоэлектроника. 1978. № 1. С. 73–77. 4. Мелень М. В., Когут В. М., Павлов Б. О. Дослідження діапазонних властивостей і схемотехнічна модернізація системи АПЧ надвисокочастотного генератора // Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка» «Радіоелектроніка та телекомунікації». 2008. Вип. № 618. С. 63–70. 5. Павлов Б. А. Синхронный приём. Москва: Энергия, 1977. 80 с. 6. Поляков В. Т. Радиовещательные ЧМ приёмники с фазовой автопод-стройкой. М.: Радио и связь, 1983. 96 с.