Суміщення зображень сформованих сенсорами різної фізичної природи в процесі комплексування сигналів у мультиспектральних системах моніторингу

2017;
: cc. 73 - 80
Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет «Львівська політехніка»

Розроблено метод, який, на відміну від класичних, дає змогу суміщення зображень, сформованих сенсорами різної фізичної природи в контексті їх комплексування в мультиспектральних системах моніторингу. Підтверджено експериментально, що для суміщення різноспектральних зображень доцільно використовувати критерій, який ґрунтується на максимумі функції взаємної інформації між зображеннями, оскільки він інваріантний до перетворення яскравості між ними.

1. Иванов Е. Л. Слияние изображений в многоканальной системе наблюдения местности / Е. Л. Иванов, М. С. Смагин // Датчики и системы. — 2006. — № 11. — С. 6–9. 2. E2VS Displays Potential as Breakthrough Product [Electronic resource] // Aviation week network, October 2015. — Access mode: http://aviationweek.com/nbaa-2015/e2vs-displays-potential-breakthrough-p... (last access: 10.04.2017). — Title from the screen. 3. Canga E. F. Image fusion. Project report for the degree of Meng. in electrical and electronic engineering / E. F. Canga. — University of Bath, 2002. 4. Stathaki Т. Image fusion: Algorithm and Applications / Т. Stathaki. — Elsevier, 2008. — 519 c. 5. Blum R. S. Multi- Sensor Image Fusion and Its Applications. / R. S. Blum, Z. Liu // Signal Processing and Communications. — 2006. — P. 40–42. 6. Аксенов О. Ю. Совмещение изображений / О. Ю. Аксенов // ЦОС № 3. — 2005. — C. 51–55. 7. Войтов В. А. Способ формированиям единого информационного поля / В. А. Войтов, А. В. Голицын, Е. В. Дегтярев, П. В. Журавлев, Г. Е. Журов, В. Б. Шлишевский // Оптический журнал. — T. 76. — 2009. — № 12. — C. 84–87. 8. Зубков А. М. Інтегровані системи локаційного моніторингу з комплексуваннямінформації сенсорів різних ділянок спектру електромагнітних хвиль / А. М. Зубков, Л. В. Лазько, Д. О. Мимріков, І. Н. Прудиус // Прикладная радио-электроника. Состояние и перспективы развития: 4-й межд. Радиоэлектронный форум, 18–21 окт. 2011 г.: тезисы докл. — Х., 2011. — С. 170–173. 9. Душепа В. А. Сравнительный анализ субпиксельных алгоритмов при совмещении изображений / В. А. Душепа, М. Л. Усс // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. — 2011. — № 4. — С. 41–51. 10. Грузман И.С. Цифровая обработка изображений в информационных системах: учеб. пособ. / И. С. Грузман, В. С. Киричук, В. П. Косых, Г. И. Перетягин, А. А. Спектор. — Новосибисрк: Изд-во НГТУ, 2002. — 352 c. 11. Красильщиков М.Н. Современные информационные технологии в задачах навигации и наведения беспилотных маневренных летательных аппаратов / М. Н. Красильщиков, Г. Г. Себряков. — М.: Изд-во Физматлит, 2009. — 554 с. 12. Lewis J. P. Fast Normalized Cross-Correlation / J. P. Lewis. — Industrial Light & Magic, 1995. 13. Raghavendra R. Mutual Information Based Multispectral Image Fusion for Improved Face Recognition / R. Raghavendra, S. Venkatesh, K. B. Raja, F. A. Cheikh and C. Busch // 12th International Conference on Signal-Image Technology & Internet-Based Systems (SITIS), Naples, 2016. — P. 62–68. 14. Pradhan S. Enhanced mutual information based medical image registration / S. Pradhan and D. Patra // IET Image Processing. Vol. 10. — No. 5. — 2016. — P. 418–427. 15. Sahoo P. K. Image registration using mutual information with correlation for medical image / P. K. Sahoo, U. C. Pati // 2015 Global Conference on Communication Technologies (GCCT), Thuckalay, 2015. — P. 34–38.