National Police

Національна поліція як складова сектору безпеки та оборони у протидії російській агресії в Україні

 

В статті, на підставі теоретико-правового аналізу, узагальнюються особливості діяльності поліції як складової сектору безпеки та оборони в період російської агресії. 

Процесуальна діяльність Національної поліції при реалізації контрольно-наглядової функції

У статті досліджено процесуальну діяльність Національної поліції при реалізації контрольно-наглядової функції. Розглянуто теоретичні аспекти здійснення контролю та нагляду у контексті адміністративно-процесуальної діяльності. Проаналізовано стадії контрольно-наглядового провадження, їх послідовність та зміст. Охарактеризовано стадію підготовки до проведення контрольно-наглядових заходів, стадію проведення зазначених заходів, стадію прийняття рішення, стадію перевірки виконання рішення.

Типологія корупційних проявів в поліції

У статті розглянуто теоретичні аспекти типології корупційних проявів в поліції. Наголошується на існуванні корупційних ризиків, що впливають на ефективність діяльності органів поліції. Доведено, що запобігання корупційним ризикам це складний процес, оскільки не всі ризики можна ідентифікувати й оцінити, багато з них мають вірогідний характер. Розглянуто засади кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності поліцейських за вчинення корупційних правопорушень. Виокремлено та досліджено основні корупційні ризики під час проходження служби в органах Національної поліції.

Адміністративно-правові механізми, що забезпечують суспільну довіру поліції

Розкрито теоретичні підходи щодо адміністративно-правових механізмів взаємодії
поліції із громадськістю на партнерських засадах, спрямованих на забезпечення
суспільної довіри та громадської підтримки поліції. Проаналізовано вплив
адміністративно-правових механізмів, що забезпечують суспільну довіру поліції, на
ефективність службової діяльності Національної поліції в умовах реформаційних
процесів у правоохоронній системі держави. Обґрунтовано потребу обов’язкового
врахування громадської думки під час прийняття нормативно-правових актів, що

Напрями вдосконалення юридичної освіти та підготовки працівників правоохоронних органів україни на основі використання європейського досвіду

Визначено напрями вдосконалення юридичної освіти та фахової підготовки працівників правоохоронних органів України на основі використання досвіду ЄС у цій сфері. Сформовано завдання реформування юридичної освіти, досліджено практику підготовки юристів та працівників правоохоронних органів у країнах ЄС, доведено переваги тренінгових форм навчання за умов максимальної імітації реальних ситуацій.

Історіографічне дослідження основ адміністративно-правового захисту права власності Національною поліцією України

Розглянуто історіографічне дослідження основ адміністративно-правового захисту права власності Національною поліцією України. Досліджено особливості історичної трансформації наукових поглядів щодо значення поліцейських органів в суспільстві. Доведено, що стан наукової розробки проблеми та теоретичні засади дослідження адміністративно-правового статусу Національної поліції України як суб’єкта захисту права власності пов’язані з історичними етапами розвитку цивілізації та процесом становлення української державності.

Problems of legal regulation of the activities of the national police in the field of road safety

In the article the theoretical and practical aspects of legal regulation of Ukraine National Police units in the field of road safety. Analyzed administrative legal National Police under departmental regulations in the field of road safety issues and defined the ways of improving the regulatory framework.