житло

ДОМАШНІ ТВАРИНИ, ЯК ЧИННИК ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЇ ІНТЕР’ЄРУ ПОМЕШКАНЬ

Архітектурне проектування приміщень для тварин стає все більш важливою сферою досліджень і практики, яка спрямована на створення комфортних і безпечних умов проживання для тварин у різних контекстах, включаючи притулки для тварин, приміщення для тварин на фермах і вольєри в зоопарках. Однак проектування приміщень, сприятливих для тварин, вимагає повного розуміння поведінки, фізіології та добробуту тварин, а також включення відповідних елементів дизайну та матеріалів.

Адміністративно-правове забезпечення реалізації громадянами права на житло в Україні

В статті розглянуто питання, пов’язані з адміністративно-правовим забезпеченням регулювання відносин у житловій сфері та умовах реалізації громадянами України права на житло. Особливу увагу приділено аналізу положень закріплених в Конституції України (ст. 47) щодо права кожного громадянина на житло, а також роль держави в реалізації цього права шляхом створення умов: для побудови житла, для придбання житла у власність, для користування житлом у вигляді оренди [1].

ІННОВАЦІЙНІ АРХІТЕКТУРНІ ІДЕЇ ЖИТЛА МАЙБУТНЬОГО (впроектах студентів кафедри дизайну архітектурного середовища)

Розглянуто майже 15-річний досвід виконання дипломних робіт за житловою тематикою студентами-дипломантами кафедри ДАС. Специфіка всіх цих робіт полягає у пріоритетності застосування принципів середовищного проєктування. На характерних прикладах розкрита еволюція тем дипломних проєктів. Показана їх широка палітра - від проєктів реконструкції окремих старих будинків у м. Львові до проєктних пропозицій для зведення різного роду нових легко збірних будинків та житла контейнерного типу. Футуристичні проекти представлені океанськими поселеннями та містом майбутнього Прикарпатськ.

ТИПИ ЖИТЛОВО-ВИРОБНИЧИХ ЗАКЛАДІВ ДЛЯ БЕЗДОМНИХ В ЗАКОРДОННІЙ ПРАКТИЦІ

Розглядаються приклади проектування закладів для бездомних в зарубіжній практиці. Зарубіжний досвід співставляються з результатами власних соціологічних досліджень бездомних в Україні. Категорія бездомних – це невідємна складова населення будь-якої країни, яка завжди  була присутня в різних типах суспільства, незалежно від рівня його заможності і соціальної формації. Для вирішення проблеми бездомності пропонується соціально-типологічна схема впровадження для бездомних різних типів житла на основі його інтеграції з виробничими і навчальними функціями.

МІКРОРАЙОНИ 60-70 рр. ХХ ст. В ОЦІНКАХ І ПРЕФЕРЕНЦІЯХ МЕШКАНЦІВ

Розглядаються питання комфортності проживання в мікрорайонах, збудованих в 60-70 рр. ХХ ст.. на рівні житлових дворів, житлових будинків та квартир. Приводяться результати соціологічного опитування мешканців мікрорайонів Львова, визначаються найбільш поширені проблеми проживання в житловій забудові 60-80 рр. та подаються рекомендації щодо їх вирішення в прядку їх актуальності для мешканців

ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЖИТЛОВОГО СЕРЕДОВИЩА У ЦЕНРАЛЬНІЙ ЧАСТИНІ МІСТА

Описано особливості житлового середовища у центральних частинах великих міст, основні проблемні питання в організації комфортних умов проживання та тенденції вирішення у сучасному будівництві та реконструкції. Розглянуто основні проблеми організації житлового середовища в умовах високої щільності наявної забудови та забезпечення екологічних стандартів середовища.