бізнес-процес

Оптимізація бізнес-процесів у фармацевтичній галузі в умовах циркулярної економіки

У статті сформульовано переваги та виклики, зумовлені впровадженням принципів циркулярної економіки у фармацевтичній галузі. Обґрунтовано основні стратегічні аспекти оптимізації бізнес-процесів в умовах сталого розвитку. За результатами дослідження висвітлено специфіку впровадження принципів циркулярної економіки у фармацевтичній галузі через актуалізацію екологічних, економічних та соціальних переваг такого переходу, а також аналізування потенційних можливостей та викликів на цьому шляху.

Управління інноваційними проєктами підприємства та оптимізація бізнес-процесів на основі цифровізації праці

Управління інноваційними процесами є вагомим чинником підвищення конкурентоспроможності приватних підприємств в умовах російсько-української війни та нестабільної економіки. Теоретичною основою є процесний, системний, ситуаційний та цифровий підхід в менеджменті. Приватне підприємство змінює та реалізовує інноваційні проєкти, орієнтовані на підвищення ефективності роботи персоналу та забезпечення економічної безпеки. Дослідження фокусується на тому, як оцінити бізнес-процеси у проєктах і, наскільки безпечний інноваційний проєкт для підприємства з економічного погляду та цифровізації.

Впровадження нових технологій менеджменту на підприємствах при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності

Досліджено теоретико-прикладні аспекти впровадження нових технологій менеджменту на підприємствах при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності. Запропоновано технологію впровадження контролінгу, етапами якої є: прийняття рішення про необхідність впровадження контролінгу; визначення базових засад функціонування контролінгу; впровадження контролінгу; реалізація заходів щодо впровадження контролінгу; контроль та регулювання реалізації контролінгу на підприємстві при здійсненні зовнішньо-економічної діяльності.

Особливості розроблення веб додатку для системи управління складським приміщенням

У статті розглянуто особливості загального процесу проєктування системи управління складським приміщенням, орієнтованої на максимальну ефективність його роботи. Основна увага приділена методам моделювання основних етапів функціонування системи для ефективної роботи основних операцій складу, а також детально оглянуто структуру бажаної бази даних, що слугувала б сховищем для зберігання різноманітних даних про товари, їх рух та операції над ними.

Застосування інноваційних інструментів оптимізування бізнес-процесів підприємств в умовах євроінтегрування: виклики і перспективи

У статті розглянуто виклики і перспективи застосування інноваційних інструментів для оптимізування бізнес-процесів підприємств в умовах євроінтегрування. Систематизовано та доповнено класифікування бізнес-процесів підприємств, а також інновацій, інноваційних процесів. Констатовано, що не дивлячись на війну, Україна посідає передові місця за світовими інноваційними рейтингами. Протягом всього періоду війни з росією залишається належною до економік, інноваційний розвиток яких здійснюється із випереджальними порівняно із економічними темпами.

ЧИННИКИ ТРАНСФОРМАЦІЇ БІЗНЕС-ПРОЦЕСІВ В РОЗВИТКУ ІНДУСТРІЇ 4.0

Узагальнено підходи до оцінки проблематики цифрових трансформацій бізнес-процесів у системі Індустрії 4.0 з акцентом на поведінкові складові. Виявлено ключові факторів, що впливають на ефективність впровадження новітніх технологій та їх взаємодію з корпоративною культурою. Використовуючи системний аналіз, досліджується вплив поведінкових аспектів на успішність цифрової трансформації та розробку стратегій інтеграції технологій Індустрії 4.0 у бізнес-процеси.

Формалізація бізнес-процесів на основі апаратів РСА і π-числення

Розглядаються питання побудови формалізованих моделей виробничих і бізнес- процесів, які спроектовані на основі сервісно-орієнтованого підходу (SOA). Запропоновано досліджувати такі процеси на основі поділу на сильно- та слабопов’язані складові. Такий підхід дозволяє для формалізованого представлення процесів застосувати апарат алгебри алгоритмів та інструментарій $\pi$-обчислення, який призначений для опису взаємодії паралельних процесів.

Особливості розвитку електронного бізнесу в умовах становлення цифрової економіки

Розкрито сутність поняття «електронного бізнесу», досліджено його принципи, пе- реваги та недоліки, технологію управління електронним бізнесом та особливості розвитку в умовах становлення цифрової економіки. Досліджено основні види електронного бізнесу, такі як електронна комерція, електронне управління бізнесом та інші. Проаналізовано приклади успішного впровадження та функціонування електронного бізнесу на зарубіжних та українських підприємствах.

Діджиталізація та її роль у діяльності українських підприємств

Розглянуто поняття діджиталізації та її впровадження на підприємстві задля підвищення його конкурентоспроможності на ринку. Здійснено контент-аналіз терміна «діджиталізація». Згідно із баченням авторів, «діджиталізація» – це процес використання, систематизації, оброблення вхідної інформації у цифровому форматі та результат удосконалення обслуговування клієнтів у бізнес-середовищі.

Електронна комерція як інструмент забезпечення безперервності бізнесу в умовах пандемії «covid-19»

Проаналізовано негативні наслідки впливу пандемії «COVID-19» на бізнес у світі та в Україні. Охарактеризовано тенденції посилення процесів цифрової трансформації бізне- су. Оцінено бізнес-процес електронної комерції ТОВ «СОЛМАР» як одного з лідерів у сфері виробництва та продажу базового жіночого одягу. Оцінено фінансово-економічний стан підприємства у 2017–2020 рр. за низкою показників. Обчислено таксономічний показник рівня розвитку, на основі якого зроблено висновок про те, що електронна комерція дала можливість підприємству утримати свої бізнес-позиції в умовах пандемії.